24 listopad 2017

Zwycięstwo Śląska nad Lechią Gdańsk

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmowała Śląsk Wrocław. Starcie tych dwóch drużyn zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych.

Lechia oraz Śląsk od początku sezonu grają w kratkę. Trudno było wskazać faworyta, chociaż zwycięstwo wrocławskiej drużyny wydawało się wręcz nierealne. Podopieczni Stanislava Levy'ego aż do niedzielnego starcia w trwającym sezonie nie odnieśli jeszcze ani jednego zwycięstwa na obcym terenie.

W pierwszej połowie spotkania mieliśmy kilka ciekawych akcji z obydwu stron, a najbliżej strzelenia gola był Marco Paixao. Napastnik Śląska dwukrotnie był blisko pokonania Mateusza Bąka. W ekipie gospodarzy najlepszą sytuację miał Przemysław Frankowski.

Na gole musieliśmy zaczekać do drugiej odsłony. W 55. minucie Daisuke Matsui bardzo dobrze dograł do Piotra Grzelczaka, który kapitalnym uderzeniem z woleja nie dał żadnych szans golkiperowi gości. Na odpowiedź Śląska czekaliśmy zaledwie osiem minut. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym wyrównał Adam Kokoszka.

W 81. minucie Śląsk rozegrał bardzo dobrze kolejny rzut rożny. Tym razem do piłki doszedł Rafał Grodzicki, który uderzeniem głową zapewnił przyjezdnym zwycięstwo 2:1.