24 listopad 2017

Mocny początek maja w Śląsku

Pokonanie zespołów KS Polkowice, GKS Bełchatów, Floty Świnoujście i Wisły Kraków doprowadziło Śląsk do finału Pucharu Polski. Już 2 maja, w czwartek, o godz. 18:30 na Stadionie Wrocław Śląsk zmierzy się z warszawską Legią w pierwszym z dwóch meczów w ramach finału o Puchar Polski. Wrocławianie ostatni raz grali o to trofeum niemal 26 lat temu.

Śląsk w swojej historii zaledwie dwukrotnie grał w finale Pucharu Polski, za każdym razem jednak zwyciężając. W 1976 roku wrocławianie wygrali w finale ze Stalą Mielec 2:0, natomiast jedenaście lat później - w 1987 roku - w meczu finałowym Śląsk pokonał w rzutach karnych GKS Katowice.

Śląsk Wrocław w dotychczasowych finałach Pucharu Polski:

• sezon 1975/1976
    Stal Mielec - Śląsk Wrocław 0:2
  • sezon 1986/1987
    Śląsk Wrocław - GKS Katowice 0:0 k. 4:3
Bilety na czwartkowe spotkanie można kupić we wszystkich punktach sprzedaży na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska, których lista znajduje się TUTAJ.

Ceny biletów na finałowy pojedynek Pucharu Polski są niższe niż na spotkania ligowe: na trybuny B i D kosztują 20 zł (ulgowe 15 zł, rodzinne 30 zł), a na trybuny A i C 30 zł (ulgowe 25 zł, rodzinne 45).

Posiadacze karnetów na rundę wiosenną bilety na mecz finału Pucharu Polski mogą kupić z dużą zniżką. Bilet na trybuny B i D kosztować ich będzie 10 zł, a na A i C 15 zł. Ceny biletów na spotkanie z Legią dla posiadaczy karnetów są stałe, niezależnie od rodzaju karnetu (normalny lub ulgowy).

Posiadacze karnetów, którzy mają Kartę Kibica oraz aktywne konto w systemie sprzedaży biletów on-line, wejściówki na mecz z Legią mogą również kupić na stronie www.bilety.slaskwroclaw.pl.

Podczas kupowania biletów należy okazać dokument tożsamości z numerem PESEL.

Spotkanie finału Pucharu Polski Śląsk Wrocław - Legia Warszawa odbędzie się w czwartek, 2 maja, o godz. 18:30 na Stadionie Wrocław.

Aby ułatwić podróżowanie po mieście przed i po meczu zostaną uruchomione następujące specjalne linie tramwajowe i autobusowe:

DOJAZD KIBICÓW NA MECZ
T1 (tramwajowa linia specjalna)

Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka - Pilczycka - Milenijna - Legnicka – pl. Jana Pawła II – most Sikorskiego - Jagiełły - most Mieszczański - Dubois - Drobnera - pl. Bema - mosty Młyńskie - św. Jadwigi - most Piaskowy - Piaskowa - św. Katarzyny - Galeria Dominikańska
Tramwaje będą kursowały z częstotliwością co około 20 minut w godzinach od 16:00 do 17:40 (ostatni kurs z przystanku "Galeria Dominikańska").
T2 (tramwajowa linia specjalna)

Leśnica – Średzka - Kosmonautów - Lotnicza - Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska - Kazimierza Wielkiego - Galeria Dominikańska (nawrót na pl. Społecznym)

POWRÓT KIBICÓW Z MECZU

Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka - Pilczycka - Milenijna - Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Świdnicka
Tramwaje będą kursowały z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 20:30 przez 15 minut.

Leśnica - Średzka - Kosmonautów - Lotnicza - Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska

S2 (autobusowa linia specjalna)
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek
Autobusy będą kursowały z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 20:30 przez 20 minut.

NA PODSTAWIE BILETU NA MECZ PIŁKARSKI W DNIU 2.05.2013r., KIBICE MOGĄ PODRÓŻOWAĆ BEZPŁATNIE W GODZ. 15:30 - 22:15.

Przypomnijmy także, że już 5 maja o godz. 17:00 będzie można ponownie oglądać wrocławskich piłkarzy, tym razem w ramach rozgrywek 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w której zmierzą się z Pogonią Szczecin. We wszystkich punktach sprzedaży oraz na stronie www.bilety.slaskwroclaw.pl można kupić bilety na mecz. Szczegółowy cennik biletów na to spotkanie znajduje się TUTAJ.

Wystartowało również głosowanie, które zdecyduje, na jakim stadionie pojawi się Strefa Kibica podczas tego spotkania.
Ostatni raz fani w Strefa kibica T-Mobile we Wrocławiu mogli bawić się przed meczem z Górnikiem Zabrze. Wówczas kibice mieli do dyspozycji osiem stanowisk z najnowszą piłkarską grą FIFA13 oraz trzy urządzenia mierzące siłę uderzenia piłki - tzw. "siłomierze kopacze". Oprócz emocji związanych z rywalizacją strzelecką, kibice mieli okazję zmierzyć się na gigant stole do piłkarzyków, na którym równolegle mogło grać nawet dwanaście osób!

Teraz Strefa Kibica znów może zawitać do Wrocławia. O tym, gdzie się pojawi, zdecydują kibice. Zachęcamy wszystkich do głosowania na stadion mistrzów Polski TUTAJ!

W związku z planowanym meczem zostaną uruchomione następujące specjalne linie tramwajowe i autobusowe:

Źródło: wroclaw.pl