21 styczeń 2018

Tysięczny mecz Śląska w Ekstraklasie

Śląsk Wrocław rozegra w sobotę swój tysięczny mecz w Ekstraklasie! Przeciwnikiem będzie łódzki Widzew, który z dorobkiem 21 punktów zameldował się na dziewiątym miejscu na zakończenie rundy jesiennej. Przypomnijmy, że Śląsk tę fazę rozgrywek zakończył na  piątym miejscu i z 26 punktami.

Śląsk Wrocław przegrał w sierpniu w meczu 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Widzewem 1:2, a jedynego gola dla WKS-u zdobył wówczas Przemysław Kaźmierczak. Wrocławscy kibice wierzą, że w rewanżu u siebie lepszy będzie Mistrz Polski. A piłkarze, już tradycyjnie, liczą na doping i wsparcie z trybun.

W jakiej formie są zawodnicy będzie można przekonać się na żywo już w sobotę. A jak przepracowali zimową przerwę w rozgrywkach? Wrocławianie rozegrali jedenaście meczów kontrolnych. Sześć z nich wygrali (7:1 z Ślęzą Wrocław, 7:3 z MKS-em Oława, 3:1 z Chrobrym Głogów i ŁKS-em Łódź, 3:0 z Banants Erywań oraz 2:1 ze Zbrojovką Brno), dwa zremisowali (2:2 z Beijing Guoan i Lewskim Sofia), a trzy razy musieli uznać wyższość rywali (po 0:1 z Piastem Gliwice i Viktorią Pilzno, 1:4 z Miedzią Legnica). Podopieczni Stanislava Levego zdobyli trzydzieści goli, stracili natomiast siedemnaście bramek. Barwy Śląska w okresie przygotowawczym reprezentowało aż 31 zawodników. Pełna relacja z przebiegu przygotowań do rundy rewanżowej na www.slaskwroclaw.pl

Warto dodać, że kapitan Śląska Sebastian Mila po raz drugi z rzędu został wyróżniony tytułem Ligowiec Roku, przyznawanym przez Tygodnik Piłka Nożna. Mila w wyścigu o miano najlepszego gracza T-Mobile Ekstraklasy wyprzedził Szymona Pawłowskiego z Zagłębia Lubin oraz Arkadiusza Piecha, który w poprzednim roku bronił barw Ruchu Chorzów.

BILETY NA MECZE ROZGRYWANE NA STADIONIE WROCŁAW, WIOSNA 2013

W rundzie wiosennej sezonu 2012/13 bilety będą tańsze niż jesienią. Zachowany został także dotychczasowy system ulg. Uczniowie, studenci do 26 roku życia, kobiety i seniorzy, którzy ukończyli 65 lat, mogą liczyć na 20 procent zniżki od podstawowej ceny biletu (zniżki oczywiście nie łączą się ze sobą; uczniowie i studenci przy kupowaniu biletu muszą okazać ważną legitymację szkolną lub studencką). Kobiety, seniorzy oraz uczniowie do 16 roku życia mogą kupować bilety zniżkowe również w systemie sprzedaży on-line bilety.

Zachowane zostały także cieszące się ogromną popularnością bilety rodzinne w atrakcyjnych cenach, pozwalające na obejrzenie meczu przez całą rodzinę, niezależnie od jej liczebności. Więcej na temat sprzedaży biletów TUTAJ

KOMUNIKACJA NA MECZ ŚLĄSK WROCŁAW - WIDZEW ŁÓDŹ

W związku z meczem zostaną uruchomione specjalne linie tramwajowe i autobusowe.

NA PODSTAWIE BILETU NA MECZ PIŁKARSKI W DNIU 23.02.2013r., KIBICE MOGĄ PODRÓŻOWAĆ BEZPŁATNIE W GODZ. 12:45 - 19:30.

DOJAZD KIBICÓW NA MECZ
T1 (tramwajowa linia specjalna)
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka - Pilczycka - Milenijna - Legnicka – pl. Jana Pawła II – most Sikorskiego - Jagiełły - most Mieszczański - Dubois - Drobnera - pl. Bema - mosty Młyńskie - św. Jadwigi - most Piaskowy - Piaskowa - św. Katarzyny - Galeria Dominikańska

Tramwaje będą kursowały z częstotliwością co około 20 minut w godzinach od 13:30 do 15:00 (ostatni kurs z przystanku "Galeria Dominikańska").

POWRÓT KIBICÓW Z MECZU
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka - Pilczycka - Milenijna - Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Świdnicka
Tramwaje będą kursowały z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 17:45 przez 10 minut.
T2 (tramwajowa linia specjalna)
Leśnica - Średzka - Kosmonautów - Lotnicza - Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska

S2 (autobusowa linia specjalna)
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek
Autobusy będą kursowały z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu meczu tj. od około godziny 17:45 przez 15 minut.