21 listopad 2018

Dzień Życzliwości we Wrocławiu

 

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień został uchwalony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych. Miał on chatakter wezwania do pokoju. Zwyczaj obchodzenia 21 listopada Dnia Życzliwości podchwyciły inne kraje i obecnie świętuje się go w 180 państwach. Z tej okazji również we Wrocławiu przygotowuje się całą masę „życzliwych atrakcji”.

 

21 listopada, na całym świecie, obchodzony jest "World hello day". Uchwalone w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych święto było wezwaniem do pokoju, ale we Wrocławiu obchodzimy je od pod nazwą "Dzień Życzliwości", propagując wartości takie jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i  działania na rzecz innych.

Hello, uśmiechnij się! Wzmocnij jasną stronę świata! Dołącz do wielomilionowego grona entuzjastów, którzy dbają o lepsze jutro! Zapraszamy – 21 listopada spotkajmy się we Wrocławiu!

 

Aby powiększyć plakat "kliknij" na niego

 

Główne wydarzenia 21 listopada:

godz. 7.30-9.00:  Akcja happenigowa w 6 centrach przesiadkowych na terenie Wrocławia:

  • Rondo Reagana
  • pl. Dominikański
  • pl. Jana Pawła II
  • Dworzec PKP
  • Dworzec PKS (Borowska)
  • FAT

Akcja polega na rozdawaniu przechodniom materiałów informacyjnych o Dniu Życzliwości (kartek, kalendarzyków, gadżetów, słodkich upominków, bębny) oraz informowaniu o akcji i zachęcaniu do wspólnego świętowania Dnia Życzliwości.

11.00-14.00:  Akcja happeningowa w Rynku i przy figurce Krasnala Życzliwka (działania animatorów, rozdawanie kartek, kalendarzyków, gadżetów, słodkich upominków, koncert bębnów)

13.30:   Akcja z fundacją zaczytani.org (ufundowanie półki z książkami w szpitalu im. Marciniaka na ul. Fieldorfa, akcja czytania książek w szpitalach, rozwożenie książek do 22 placówek)

20.00-23.00:   Koncert Finałowy Dnia Życzliwości z udziałem 30 najżyczliwszych Wrocławian w Klubie VERTIGO, wystąpi Aleksander Dębicz, podczas koncertu aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Wrocław miastem ludzi życzliwych! Dołącz do nas!

Hasło naszej kampanii to „Znajdź się wśród życzliwych!”. Namawiamy do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która zawsze wsparta jest wszechobecną życzliwością. Ważne są drobne gesty, jak podanie ręki potrzebującemu, ustąpienie miejsca w autobusie, bezinteresowny uśmiech do ludzi na ulicy, zaparzenie komuś kawy, pomoc w nauce. Codzienne gesty, które tak niewiele kosztują, a tworzą wokół nas wyjątkową atmosferę.

 

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy