21 listopad 2018

Dolny Śląsk za pół ceny 2016

 

 

To już czwarta edycja akcji „Dolny Śląsk za pół ceny”. W weekend 21-23 października zapłacimy mniej za gościnę w restauracjach, hotelach i pensjonatach, pałacach i innych atrakcyjnych miejscach.

 

Akcję koordynuje Dolnośląska Organizacja Turystyczna. – „Dolny Śląska za pół ceny” organizowany jest z dwóch powodów. Po pierwsze, to sposób na przedłużenie sezonu letniego, przede wszystkim poza Wrocławiem. Po drugie, chcemy promować najciekawsze miejsca w naszym regionie – mówi Rajmund Papiernik, szef DOT.

Oferta na stronie: www.dolnyslasktaniej.pl, podzielona została na trzy działy: atrakcje, noclegi oraz restauracje.

– Zależało nam, aby wśród propozycji było jak najwięcej atrakcji dla rodzin z dziećmi – podkreślił szef DOT. Wśród atrakcji tradycyjnie znalazły się m.in. Podziemne Miasto Osówka, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Twierdza w Srebrnej Górze. W przedostatni weekend października taniej przenocujemy w Pałacu Krobielowice, na Zamku w Kliczkowie i na Zamku Czocha w Leśnej. Gości zapraszają także restauracje, zajazdy i karczmy. Większość propozycji to atrakcje poza Wrocławiem, jednak tych we Wrocławiu również nie brakuje. Pełną listę miejsc biorących udział w akcji znajdziecie na stronie: www.dolnyslasktaniej.pl.

Liczba osób, które korzystają z jesiennej akcji promocyjnej, dynamicznie rośnie. W pierwszej edycji za pół ceny Dolny Śląsk zwiedzało ok. 10 tys. osób, w trzeciej edycji akcji wzięło udział już 15 tysięcy turystów.

- To przede wszystkim mieszkańcy Dolnego Śląska. Jak zwykle mamy sporo turystów z Poznania i Śląska. Przybywa nam gości także z Łodzi i z Warszawy. To efekt uruchomienia połączenia InterCity z Warszawy oraz zakończenia budowy trasy S8 w kierunku Łodzi i Warszawy – mówi Rajmund Papiernik.

Nadal najwięcej obcokrajowców przyjeżdżających na Dolny Śląsk to Niemcy. Wielu z nich korzysta z połączenia kolejowego Berlin-Wrocław.

 

 

Tomasz Wysocki

Źródło: visitwroclaw.eu

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy