22 luty 2019

WOŚP we Wrocławiu: Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zacznie się w niedzielne południe na scenie w Rynku.

 

W zeszłym roku wrocławianie przyszli tak licznie do Rynku (© Piotr Warczak)

 

W tym roku za zebrane pieniądze kupiony zostanie sprzęt medyczny do jednostek opieki zdrowotnej, które mają podpisany kontrakt z NFZ: połową sumy Orkiestra wesprze terapię noworodka i niemowlaka, a drugą połowę przeznaczy na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Orkiestra w chce kupić: łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami, materace przeciwodleżynowe, statywy mobilne do kroplówek, ssaki elektryczne i akumulatorowe, pompy infuzyjne i pompy żywieniowe, sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, rowery treningowe.

 

Przyjdź w południe na Rynek
– Tradycyjnie koncert otworzą Orkiestry Dęte: Policyjna i Wojskowa – mówi Maciej "Kokardek" Łomnicki, rzecznik prasowy wrocławskiego sztabu WOŚP. – Wystąpią także grupy: The Future, Tomasz Krajewski z zespołem, Tomek Bednarek z zespołem, szantowe grupy Za Horyzontem i Pod Masztem, Łzy, Plateau z projektem "Grechuta", holenderska grupa MADI z liderką Madi Hermens, Power of Trinity grający reggae, alternatywne melodie i ostrzejsze brzmienia. Gwiazdą będzie Ania Wyszkoni, która wyjdzie na scenę o godz. 19. Oczywiście wszyscy artyści nie dostają honorariów, grają charytatywnie – dodaje Maciej "Kokardek" Łomnicki. Sztab WOŚP ma nadzieję, że publiczność wypełni cały Rynek.

– Tak było w ubiegłych latach – uśmiecha się Maciej "Kokardek" Łomnicki.

 

Terenowe auta na Solnym
Także pobliski plac Solny będzie pełen atrakcjami. – Na plac Solny zapraszamy miłośników motoryzacji. Staną tam auta terenowe, będzie można pojeździć na specjalnym torze przeszkód. Wspomogą nas wielbiciele BMW, a na płycie głównej Rynku swoje pojazdy postawią także wojsko i policja – wylicza Maciej "Kokardek" Łomnicki.

 

 

W Rynku spotkasz psy
Organizatorzy WOŚP spodziewają się w Rynku i okolicy minimum dwudziestu psów – ratowników. – Przyjedzie do nas dwadzieścia grup uczestniczących w Ogólnopolskich Manewrach Grup Ratowniczych. Przyjadą z psami, na każdą grupę przypada przynajmniej jeden pies – wylicza Maciej "Kokardek" Łomnicki.

Wśród wolontariuszy są także miłośnicy golden reitrieverów, którzy będą kwestować ze swoimi pieskami. Wolontariusze mają identyfikatory, kwestują wyłącznie na ulicach i placach (tylko w niedzielę). – Niektórzy restauratorzy częstują nawet za darmo naszych wolontariuszy gorącą herbatą – dziękuje za pomoc Maciej "Kokardek" Łomnicki.

 

Światełko do nieba
Tradycyjnie o godz. 20 w Rynku wystrzelą fajerwerki – to "Światełko do nieba" z podziękowaniem za uczestnictwo w Orkiestrze. Odliczanie i podziękowania zaczną się na scenie o godz. 19.50. Punkt 20 – "Światełko do nieba TAURON". Ok. godz. 18-18.30 światełka wystrzelą także przy Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej (ul. Bujwida) oraz przy szpitalu dziecięcym przy ul. Koszarowej.

 

Zmiany organizacji ruchu
W niedzielę zamknięte będą ulice: od ulicy Gepperta, pl. Solny, Rynek od Rzeźniczej do placu Solnego, ul. Odrzańska od Igielnej do Rynku. Będą też zakazy parkowania (dla przyjezdnych, oprócz mieszkańców).

 

Źródło: naszemiasto.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy