14 grudzień 2019

Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku

Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku są coraz lepsze.

 

Warunki dla narciarzy na Dolnym Śląsku są naprawdę dobre. W najbliższy weekend w górach temperatura będzie oscylowała w graniach 1-2 stopni Celsjusza, w górnych partiach nawet do -6. Może jednak wystąpić delikatna odwilż.

 

W Karkonoszach dobre warunki

W Szklarskiej Porębie działają trzy stacje: Szrenica I (pokrywa śniegu 35 cm) Szrenica II oraz Karkonosz Express (pokrywa śniegu 45 cm). Czynne są także: nartostrada Puchatek, Śnieżynka, Hala Szrenicka I i II oraz stok Świąteczny Kamień w górnej części nartostrady Lolobrygida. Nocna jazda na Puchatku od godz. 18.00 do 22.00. Na nartostradach występują jednak miejscowe oblodzenia.

W Karpaczu w ośrodku Biały Jar Winterpol, pomimo kapryśnej pogody, sezon trwa. Aktualnie przy wyciągu uruchomione są trzy trasy. Aktualna pokrywa śniegu na stoku wynosi ok. 25-80 cm i co ważne, nie jest on zbytnio mokry. Wyciąg czynny jest codziennie od 9.00-22.00. Dodatkowo działają trzy w pełni wyposażone wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, przy górnej jak i dolnej stacji. Niestety, w weekend spodziewana jest lekka odwilż.

 

Zbliża się cieplejszy front i już czuć lekką odwilż. Wyciąg czynny dzisiaj w godzinach 9:00 - 22:00 ! Czynna trasa:...

Opublikowany przez Winterpol Karpacz Biały Jar na 24 stycznia 2018

 

W kompleksie Śnieżka w tym momencie trwa przebudowa kolei na Kopę, która zakończy się na przełomie stycznia i lutego 2018 r. W dalszym ciągu wszyscy czekają na oficjalny komunikat. W tym momencie czynna jest sztucznie naśnieżana nartostrada Liczykrupa oraz Euro, a także Kubusiowy Stok. Wszystko czynne jest w godzinach 9.00-16.00.

Na Polanie Jakuszyckiej trasy biegowe przygotowane są odpowiednio. Zapowiadana jest delikatna odwilż, jednak znając jakuszycką pogodę, niebawem wszystko powinno wrócić do normy.

 

⛷️ Gotowi na weekend na biegówkach? :-) Dziś u nas zanosi się na krótką odwilż - temperatura ma wynosić do + 2 stopnie...

Opublikowany przez Bieg Piastów na 26 stycznia 2018

 

W Świeradowie-Zdrój sezon w pełni! Wyciągi czynne codziennie od 9.00 do 16.00 oraz od 18.00 do 22.00. Ponadto czynny jest także stok szkoleniowy.

 

Kilka zdjęć z weekendowego szusowania w SKI&SUN Świeradów Zdrój A jak wam minął weekend ?

Opublikowany przez SKI&SUN Świeradów na 22 stycznia 2018

 

Pogoda w Karkonoszach - w szczytowych partiach Karkonoszy wieje umiarkowany wiatr, miejscami porywisty, ale główne szlaki turystyczne są przetarte. W weekend zachmurzenie duże, z okresowymi opadami śniegu. Spodziewana jest także delikatna odwilż. Temperatura minimalna -6°C, maksymalna +2°C.

 

W Zieleńcu i na Czarnej Górze warunki dobre

W Zieleńcu grubość pokrywy śnieżnej waha się od 30 do 75 cm. Niemal przy każdym stoku działają wypożyczalnie i szkoły jazdy. Sami sprawdźcie, jak to wygląda. Ponadto, na weekend zaplanowano szereg atrakcji.

 

25.01.2018 Zieleniec Ski Arena

Chyba nie jest źle, co? :) Dzisiejsze szusowanko było naprawdę przyjemne, no i zbliża się weekend, a weekend moc atrakcji: 1. Piątek 26 stycznia 10:00 - 12:00 - przejazdy z pomiarem czasu na Winterpol Fun Line - stok w5 2. Piątek 26 stycznia 15:00 - 21:00 Energetyczne zakończenie ferii dolnośląskich z Radiem Wroclaw - dolna stacja pomarańczowej kanapy w3 Winterpol 3. Sobota 27 stycznia zakończenie ferii opolskich z Radiem Opole - stok przy kanapie M1 Mieszko 4. Sobota i niedziela 27-28 stycznia 9:00 - 16:00 Zimowe Miasteczko Milka - stok Bartuś przy wyciągu B2 5. Niedziela 28 stycznia Völkl Winter Tour czyli bezpłatne testy nart z kolekcji 2018/2019 - dolna stacja pomarańczowej kanapy W3 Winterpol Z kim się widzimy w weekend? ---- Chcesz sprawdzić prognozę pogody, dowiedzieć się, gdzie można pojeździć na sankach, które wyciągi i stoki są czynne oraz jakie warunki panują aktualnie w Zieleńcu - zapytaj o to naszego ChatBota! Wystarczy, ze napiszesz do nas wiadomość na messengerze. ➔ http://messenger.com/t/ZieleniecSkiArena

Opublikowany przez Zieleniec Ski Arena na 25 stycznia 2018

 

Na trasach w Czarnej Górze leży od 25 do 80 cm śniegu. Czynnych jest jedenaście tras zjazdowych i siedem wyciągów. Na niektórych z nich szusować możemy jedynie do 16.00, jednak na większości aż do 22.00. Poniżej pełna rozpiska. Łączniki tras są niestety nieprzejezdne.

 

Dzień dobry 😀 Dziś od 16 bawimy się z Radio ESKA 🎉Zapraszamy ⛷️🏂

Opublikowany przez Czarna Góra Resort na 26 stycznia 2018

 

 W Lądku Zdrój sezon w pełni. Na ten moment ośrodek otwarty jest od godziny 9.00 do 22.00. Czynna jest trasa przy krześle czteroosobowym, przy wyciągu talerzykowym, przy wyciągu taśmowym oraz tzw. najdłuższa trasa. Obowiązuje cennik sezonu niskiego. Radzimy jednak sprawdzać na bieżąco godziny otwarcia stoku.

 

Witamy serdecznie :) Idealnie przygotowana trasa czeka już na pierwszych klientów. Kręcimy od 9:00 do 22:00. Czynna...

Opublikowany przez Stacja Narciarska Lądek Zdrój na 26 stycznia 2018

 

 

Patryk Załęczny

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy