23 lipiec 2019

Borussia Dortmund zagra w sierpniu we Wrocławiu!

Wicemistrz Niemiec zagra 6. sierpnia.

 

Były klub Roberta Lewandowskiego zagra we Wrocławiu już 6 sierpnia. Taka informacja ukazała się m.in. na stronach niemieckiej gazety Bild. Przeciwnikiem Borussi będzie Śląsk Wrocław, a rozgrywany sparing znajduje się w harmonogramie przygotowań Borussi Dortmund do rozgrywek ligowych.

 

W ostatnim czasie do zespołu z Dortmundu dołączył Ciro Immobile, król strzelców włoskiej Serie A. Immobile zastąpił w Dortmundzie ulubieńca polskich kibiców, Roberta Lewandowskiego. W Borussi w dalszym ciągu gra jednak dwóch obecnych reprezentantów Polski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. O tym drugim w ostatnich dniach jest bardzo głośno w kontekście przejścia do słynnej FC Barcelony i zastąpieniu w tym klubie Dani Alvesa.

Nieoficjalnie wiadomo, że organizatorem spotkania będzie agencja marketingu sportowego Polish Sport Promotion, która odpowiadała m.in. za sprowadzenie do Trójmiasta FC Barcelony. W tej chwili nikt w PSP nie potwierdza tej informacji.

 

REKLAMA

 

Pewne jest jednak to, że występ niemieckiego klubu w stolicy Dolnego Śląska będzie kolejną (wcześniej m.in. koncert zespołu Linkin Park) imprezą podczas, której głównym organizatorem jest kto inny niż Stadion i Gmina Wrocław. Taki ruch jest zgodny z polityką władz spółki Wrocław 2012 wprowadzoną pod koniec 2012 roku. Spółka wypożycza obiekt lub jego fragment podmiotom organizującym wydarzenia komercyjne, zapewniając wynajmującemu niezbędne zaplecze techniczno-organizacyjne oraz wspierając działania promocyjne. W ten sposób nie naraża się na ewentualne straty finansowe.

 

Autor: Szczepan Radzki

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy