13 listopad 2019

26. Finał WOŚP we Wrocławiu

26. Finał WOŚP we Wrocławiu już 14 stycznia 2018 roku (fot. WOŚP)

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26. już w drugą niedzielę 2018 roku - 14 stycznia. We Wrocławiu świętowanie rozpocznie się jednak już w piątek i potrwa cały weekend. Sprawdźcie, kto zagra i co będzie się działo w stolicy Dolnego Śląska podczas tegorocznego finału WOŚP.

 

Dżem, znany aktor Arek Jakubik z zespołem Dr Misio, Lipali, Hurt, Koniec Świata, Bubliczki, Wolna Grupa Bukowina a także Shantymani, Metalowe Dziewczyny, Gitarowa Orkiestra Krasnoludków oraz pokaz zabytkowych pojazdów – to tylko niektóre atrakcje w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu. Podczas trwającego od 12 do 14 stycznia święta wystąpi m.in. kilkudziesięciu wykonawców reprezentujących wszystkie pokolenia i niemal wszystkie gatunki muzyczne.

– To już 26 rok z kolei, gdy w tę jedną niedzielę stycznia udaje się zjednoczyć całą Polskę, a nawet świat. Niezmiernie się cieszymy, że i wrocławianie tak aktywnie angażują się w pomoc Orkiestrze - to czyni każdy finał magicznym i niepowtarzalnym – mówi Dominika Tarnowska, Rzecznik Prasowy WOŚP Wrocław.

Tegoroczny Finał będzie podporządkowany pozyskaniu środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę ponad 120 mln złotych.

 

Koncerty na trzech scenach

Tym razem koncerty będą się odbywać na aż trzech scenach – w Starej Piwnicy przy ul. Krupniczej, w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego i na placu Nowy Targ. Natomiast Wielki Finał 14 stycznia odbędzie się jednocześnie na dwóch scenach – plenerowej na placu Nowy Targ i klubowej w Starym Klasztorze. Na Nowym Targu czekać będą m.in. stoiska gastronomiczne, foodtrucki i stoiska z gorącymi napojami.

Na liczne atrakcje mogą liczyć przede wszystkim najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Będą też tradycyjnie licytacje Wielkiej Orkiestry, a jak co roku – wszyscy wolontariusze WOŚP mogą liczyć na gorącą herbatę z sokiem. W samym Wrocławiu pojawi się ich ponad tysiąc.

Dzięki hojności darczyńców Fundacja WOŚP przez lata działalności zakupiła urządzenia medyczne za kwotę ponad 700 mln zł. W zeszłym roku padł absolutny rekord – ludzie dobrej woli przekazali Orkiestrze ponad 105 mln złotych.

 

"Kliknij" plakat aby go powiększyć

 

Pozostałe wydarzenia

Oprócz licznych koncertów, pokazów starych samochodów czy orkiestry krasnoludków, w drugi weekend stycznia we Wrocławiu czekają nas również m.in. bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" na Rynku oraz WOŚP Cup na torze wyścigowym Pixers Ring pod Wrocławiem. Szczegóły i informacje o wszystkich wydarzeniach znajdziecie w naszym zestawieniu na początku artykułu.

Biała Niedziela to jedno z ważniejszych wydarzeń tego dnia. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, W Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" od 11.00 do 14.00 będą organizowane badania przesiewowe dla dzieci. Wymagane są wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 506 810 985. Taka sama akcja będzie prowadzona w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej w godzinach od 9.00 do 16.00. Zapisy pod numerem: 71 770 30 01.

– Dodatkowo w tym momencie mamy już kilkanaście aukcji na allegro. Wszystkie można znaleźć na naszym sztabowym koncie, do którego link umieściliśmy na Facebooku. Dodatkowo mamy całe mnóstwo imprez towarzyszących, gdyż grają z nami bary, restauracje czy sklepy. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Dominika Tarnowska i dodaje:

– Wrocław za każdym razem pokazuje, że gra całym sercem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zapraszamy całe miasto, wszystkich mieszkańców do uczestniczenia w kolejnym finale.

 

Bartosz Moch

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy