13 listopad 2019

Festiwal Podróżników National Geographic we Wrocławiu

 

 

Redakcja National Geographic i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zapraszają na trzecią edycję Festiwalu Podróżników. Tym razem spotykamy się we Wrocławiu 23 i 24 września 2017.

 

Tradycyjnie wydarzenie skupiać będzie najciekawszych globtroterów, sportowców, odkrywców, blogerów, fotografów i autorów książek. Uczestnicy obejrzą ujęcia z najdalszych zakamarków świata i wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeżyją te emocje jeszcze raz.

 

Fot. National Geographic Polska

 

Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in.:

Marek Arcimowicz Adventure Photographer –  fotograf zawodowy od „zadań specjalnych” z 20-to letnim stażem. Uczestnik i organizator wypraw wspinaczkowych, eksploracyjnych i naukowych. Od 15 lat fotograf National Geographic Polska.

Andrzej Bargiel – trzykrotny Mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista w biegu na Elbrus, twórca projektu Hic Sunt Leones, który zakłada zjazd na nartach z najwyższych szczytów Świata!

Michał Cessanis  – wicenaczelny National Geographic Traveler oraz redaktor naczelny portalu podróżniczego NaWalizkach.com.pl, a także autor książki „Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata”. We Wrocławiu opowie o wyprawie do Wietnamu i sprawdzonych patentach na tanie podróżowanie.

Joanna Lamparska  – z wykształcenia filolog klasyczny i archeolog sądowy, z wyboru dziennikarka, podróżniczka, dyrektor i pomysłodawczyni Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w zamku Książ. Szuka ukrytych skarbów, napisała kilkanaście książek o tajemnicach przeszłości, współpracuje z polskimi i zagranicznymi ekipami eksploracyjnymi i telewizyjnymi, m.in. z History Channel.

Jakub Porada – dziennikarz z ponaddwudziestoletnim stażem w telewizji, autor książek podróżniczych.

Małgorzata Szumska – autorka książek "Zielona sukienka. Przez Rosję i Kazachstan śladami rodzinnej historii", „Twarze Tajfunu. O poszukiwaniu szczęścia na Filipinach".

Krzysztof Starnawski Expedition – polski sportowiec ekstremalny, płetwonurek, taternik. Specjalizuje się w nurkowaniu w jaskiniach oraz nurkowaniu pod lodem.

Mateusz Waligóra – dziennikarz National Geographic, który opowie o wyprawie „Rowerami na krańcach świata".

 

Festiwal będzie organizowany w ramach Święta Dolnego Śląska.  WSTĘP WOLNY!

Miejsce: Wrocławskie Centrum Kongresowe, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław.

 

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy