17 listopad 2019

Wybierasz się do wrocławskiego ZOO? Zaparkuj bezpłatnie!

 


Planując wycieczkę, warto dokładnie przyjrzeć się topografii miasta i przed wyjazdem przygotować trasę zwiedzania. Pasaż Grunwaldzki usytuowany jest w centrum miasta, tuż obok istotnego węzła komunikacyjnego. Dogodna lokalizacja umożliwia dojazd tramwajem lub autobusem do najchętniej odwiedzanych zarówno przez mieszkańców, jak i turystów miejsc. W okresie wakacyjnym osoby wybierające się do ZOO mogą skorzystać z bezpłatnego, pięciogodzinnego postoju na terenie parkingu Pasażu Grunwaldzkiego.

 

W centrach dużych miast oraz w pobliżu popularnych turystycznie atrakcji znalezienie wolnego miejsca parkingowego nie jest łatwe. Problem ten nasila się w okresie wakacyjnym i podczas weekendów, kiedy to wiele rodzin wybiera się na wycieczki. Z bezpłatnego postoju na parkingu Pasażu Grunwaldzkiego mogą skorzystać wszystkie osoby, planujące wizytę we wrocławskim ZOO.

 

Poniżej kilka wskazówek, jak zaplanować wycieczkę: 

 

  • Zostaw samochód na jednym z 1400 miejsc postojowych, dostępnych na wielopoziomowym, zadaszonym parkingu   Pasażu Grunwaldzkiego. Wjazdy na parking znajdują się przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie i Grunwaldzkiej. Do godziny 9:00 wjazd na parking możliwy jest tylko od strony stacji paliw ORLEN (ulica Marii Curie – Skłodowskiej). O ilości wolnych miejsc informują specjalne tablice świetlne. Parking przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży i z małymi dziećmi  – dostępne są dla nich specjalne miejsca postojowe. Wyodrębniono je również dla motocyklistów.

 

  • Spacer do ZOO z placu Grunwaldzkiego zajmuje około 10 minut. Dojazd komunikacją miejską trwa tylko 5!  Jeśli wybierzesz podróż tramwajem, trasę rozpocznij na przystanku „Plac Grunwaldzki” linią 1,2,4 lub 10, jadącą w kierunku Biskupina. Przystanek końcowy – „ZOO”.  Osoby preferujące dojazd autobusem mogą skorzystać z linii 145 oraz 146.

 

  • Zachowaj bilet wstępu do ogrodu zoologicznego (z bezpłatnego, pięciogodzinnego postoju na parkingu Pasażu Grunwaldzkim możesz skorzystać w dniu wizyty w ZOO, weryfikowana jest data zakupu biletu).

 

  • W biurze Parkingu PG okaż bilet wstępu do ZOO. Jeśli upłynęło więcej niż 5 godzin, opłata parkingowa zostanie naliczona tylko za „nadprogramowy” czas postoju (według standardowego cennika). Oferta nie łączy się ze stałą oferta parkingową i nie obowiązuje 15 sierpnia 2017 r. Promocja nie obejmuje posiadaczy rocznych kart wstępu do ZOO (osoby posiadające roczne karty wstępu do ZOO mogą skorzystać z oferty pod warunkiem okazania zerowego biletu wstępu do ZOO). Akceptowane  są również bilety w wersji elektronicznej (zakupione przez internet).


Planując rodzinną wyprawę do wrocławskiego ZOO, warto zawczasu zatroszczyć się o komfort podróży. Postój na parkingu Pasażu Grunwaldzkiego to duże ułatwienie – pozwala zaoszczędzić czas, przeznaczany dotychczas na szukanie wolnego miejsca. Lokalizacja tuż przy węźle komunikacyjnym zapewnia szybki i komfortowy przejazd do miejsca docelowego. Dodatkową korzyścią jest możliwość zrobienia zakupów czy zjedzenia pysznego posiłku po zakończeniu wyprawy do ogrodu zoologicznego,  w klimatyzowanym budynku Pasażu Grunwaldzkim.

 

"Kliknij" w mapę aby ją powiększyć

 

Źródło: mat. organizatora

Share

Komentarze   

 
0 #1 Mic 2017-08-03 10:24
Skorzystałem i nie narzekam. Mógłby być dłuższy czas ale w sumie 5h to też nie mało
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy