20 sierpień 2019

III Dolnośląski Karnawał Odrzański

 

28 czerwca 2015 r. wodniacy z Wrocławia i okolic spotykają się na Odrze i wyspie Słodowej na „III Dolnośląskim Karnawale Odrzańskim”.

 

O godz. 12.00 rozpocznie się spływ karnawałowy. Miejscem startu będzie Odra na wysokości ujścia Oławy przy Moście Grunwaldzkim a meta przy Bulwarze Włostowica. W spływie może wziąć udział każdy, kto posiada sprzęt pływający i kapok. Impreza zakończy się całodziennym piknikiem (od godz. 13.00) z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych na Wyspie Słodowej. W rejonie wyspy Słodowej mogą pływać wyłącznie jednostki z napędem silnikowym.

 

Atrakcje pikniku:

  • pokazy ratownictwa wodnego
  • konkursy i zabawy dla dzieci
  • wyścigi krokodyli
  • pierwszy Otwarty Wielobój Wodniaków
  • budowanie modeli statków
  • pokazy sprzętu Policji, Straży Miejskiej oraz WOPR
  • godzina 16.00 Koncert zespołu „Orkiestra Samanta”

 

Organizatorzy, czyli Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Biuro Promocji Miasta zapraszają także do wzięcia udziału w „Pierwszym Otwartym Wieloboju Wodników”. W wieloboju mogą wziąć udział zespoły pięcioosobowe, które rozegrają kilka sportowych konkurencji. Wygra zespół, który zdobędzie najwięcej punktów. 

 

"Kliknij" na plakat aby powiększyć obraz

 

W planach jest również bicie rekordu Polski na rzece. Osoby chcące wziąć udział w spływie, które nie posiadają własnego sprzętu, mogą go wypożyczyć np. z przystani „Zatoka Gondoli” przy Muzeum Narodowym lub Przystani Zwierzynieckiej przy ul. Wróblewskiego 1.

Organizacja „III Dolnośląskiego Karnawału Odrzańskiego” ma przyczynić się do lepszego poznania Odry jako rzeki przyjaznej. Mieszkańcy i turyści coraz chętniej aktywnie spędzają czas korzystając z wypożyczalni sprzętu wodnego czy rejsów po Odrze. Dolnośląski Karnawał Odrzański to impreza, która wspiera turystykę wodną i przyczynia się do promowania aktywnego spędzania wolnego czasu nad wodą.

Organizatorem imprezy jest Dolnośląska Organizacja Turystyczna przy wsparciu Biura Promocji Miasta.

 

Źródło: wroclaw.pl  

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy