23 lipiec 2019

Wystawa malarstwa Katarzyny Banaś oraz koncert SoulMotion

Zapraszamy na kolejny z cyklu wernisaż z muzyką. Tym razem otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Banaś oraz koncert SoulMotion, które odbędą się 15 marca o godz. 18.00 we Wrocławskim Klubie Formaty.

 

"Kliknij" na plakat aby go powiększyć

 

Katarzyna Banaś studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom z malarstwa obroniła w 1997 roku w pracowni profesora Józefa Hałasa. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.

Jej prezentowane były na targach sztuki w Polsce i w Danii (RING Targi Sztuki, Muzeum Współczesne, Wrocław Targi Sztuki Art Herning, Dania Hillerød Kunstmesse, Dania Warszawskie Targi Sztuki, Zamek Królewski). Abstrakcyjne malarstwo autorki jest inspirowane pejzażem. W ostatnich latach stworzyła także cykle obrazów inspirowanych poezją Tomasza Różyckiego, Henrika Nordbrandta oraz Jensa Fink-Jensena.

Zespół SoulMotion powstał w maju 2013 roku z inicjatywy Pauliny Gołębiowskiej i Tomasza Jędrzejewskiego. Duet ten współpracuje ze sobą już od wielu lat realizując różnorodne stylistycznie projekty muzyczne. Muzycy są autorami wszystkich kompozycji wykonywanych przez zespół. Brzmienie SoulMotion to fuzja wielu gatunków: soulu, popu, funku, rocka, R&B z dozą elektroniki.

 

Źródło: mat. organizatora

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy