23 lipiec 2019

Wernisaż Justyny Jabłońskiej oraz koncert Soulution

Zapraszamy na kolejny z cyklu wernisaż z muzyką, który odbędzie się w niedzielę 16 marca o godz. 18.00 we Wrocławskim Klubie Formaty.

 

"Kliknij" aby powiększyć plakat

 

Justyna Jabłońska

Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Kole, obroniła dyplom z zakresu wystawiennictwa. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby na kierunku Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom w 2007 r. w pracowni prof. Nicole Nascowa i aneks w Katedrze Malarstwa Architektonicznego i Mediów pod kierunkiem prof. Wojciecha Kaniowskiego. Stypendium zagraniczne w 2004-2005r. w Ecole Superieure des Arts  Decoratifs  w Strasbourgu na kierunku Art. 

Obrazy Justyny Jabłońskiej są to barwne opowieści o kobietach, zazwyczaj pokazanych w sytuacjach intymnych, pełnych ciszy i odosobnienia. Mimo chropowatej faktury, momentami grubo kładzionej farby, płaskich płaszczyzn koloru, nie zatraciła się w malowanych postaciach kobiecość, a wręcz została wyeksponowana. Łącznikiem wszystkich prac jest brak wyraźnego określenia miejsca, często pusta przestrzeń. Całość jest mocno nasycona kolorem, który od początku fascynuje artystkę, za jego pomocą tworzy całą strukturę malarską, nadaje postacią cielistości, kolorem maluje światło w obrazie. Poprzez kolor także rozmawia z widzem i kusi nie do końca rzeczywistą nagością ludzkiego ciała.

 

REKLAMA
 

 
SOULUTION - grupa przyjaciół kochających muzykę. Za cel stawiamy sobie produkowanie pozytywnej energii i dzielenie się nią z innymi podczas koncertów. Nie opuszcza nas nigdy dobry humor i jesteśmy nieskończoną bazą niekonwencjonalnych pomysłów. Gramy w klimatach pop, soul i r'n'b. Skład tworzą muzycy z Polski i Ukrainy.

 

Źródło: mat. organizatora

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy