23 lipiec 2019

Wernisaż "Odzyskać Moc Dzikości" oraz koncert etniczny

Zapraszamy na kolejny z cyklu wernisaż z muzyką, który odbędzie się w niedzielę 26 stycznia o godz. 18.00 we Wrocławskim Klubie Formaty.

 

 
"Kliknij" aby powiększyć

 

 Moni Worsztynowicz

Prezentowane prace stanowią alegorię duchowej podróży współczesnej kobiety w poszukiwaniu zaginionych/zapomnianych/wypartych aspektów jej dzikiej duszy. Obrazy ukazują różne oblicza instynktownej Jaźni.

To kalejdoskop ilustracji archetypu Dzikiej Kobiety:
"... to nie romantyczna postać z książeczki dla dzieci. Ma prawdziwe zęby, naprawdę warczy, szczodrze obdarza, ma niezrównany słuch, ostre szpony i obfite, owłosione piersi..." (C. P. Estes "Biegnąca z wilkami").

Ma zwierzęcą energię i jest obdarzona rogami - symbolem wewnętrznej mocy.
Gdy dostrzeżemy jej odbicie w zwierciadle - całe ja ulega przemianie, cała osobowość podlega transformacji, gdyż jest ona odzwierciedleniem prawdziwego archetypu, na który dusza reaguje instynktownie.

 

REKLAMA
 

 

W dniu wernisażu odbędzie się koncert w wykonaniu dwóch kobiet Johanka & Karolina Kaja Szymków, które spotykają się w dźwiękach swoich głosów, odkrywając ich naturalną siłę i pradawną moc. Bębny szamańskie, drumle, misy, gongi, djembe, ustne harfy... zabrzmią wraz ze śpiewem intuicyjnym, mantrami i dawnymi słowiańskimi pieśniami, aby ukazać przepełnioną barwami kobiecą naturę.

 

Źródło: mat. organizatora

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy