23 lipiec 2019

Jarmark Bożonarodzeniowy już otwarty!

Od piątku możemy cieszyć się świąteczną atmosferą w Rynku (fot. Kamila Kubat/ Agencja Gazeta)

 

 Sceneria Jarmarku Bożonarodzeniowego rozbłyśnie ponownie na wrocławskim Rynku już dzisiaj, 22 listopada, o godz.17.00. Będzie można go odwiedzać przez cały miesiąc, do 22 grudnia.

 

W tym roku na odwiedzających czeka wyjątkowo dużo atrakcji i niespodzianek. Udział zapowiedziało około 100 wystawców. Będzie można skosztować nie tylko potraw z różnych zakątków Polski (Podhala, Mazowsza, Wielkopolski, Pomorza, Lubelszczyzny i Śląska), ale także wielu przysmaków z całego świata – na płycie Rynku będą stoiska z Francji, Włoch, Holandii, Austrii, Niemiec, Węgier, Czech, Słowacji, Litwy, Gruzji, Ukrainy, Rosji czy Peru.

Jarkark znacznie się powiększył. Po raz pierwszy obejmie północną pierzeję Rynku, zagości także na ulicy Oławskiej. Tradycyjnie drewniane domki staną na ulicy Świdnickiej oraz w południowej i wschodniej części Rynku.

W kilkudziesięciu drewnianych domkach będzie można znaleźć świąteczne upominki – ręcznie wykonaną biżuterię inspirowaną motywami ludowymi, galanterię skórzaną, rękodzieło czy ceramikę  artystyczną. Będzie można je kupić, a także zobaczyć, jak unikalne przedmioty powstają w rękach twórców. Ale Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko raj dla smakoszy i miłośników rękodzieła.

 

REKLAMA
 

 

W Przestrzeni Kultury Tworzenia będzie można zamówić ręcznie malowaną bombkę z życzeniami lub dedykacją, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala lub pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincerza. Bajkowy Lasek przy Pręgierzu – za sprawą krasnali, Królewny Śnieżki, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi oraz innych bajkowych postaci – sprawi, że dzieci i dorośli  przeniosą się w niezwykły, magiczny świat  baśni. W pobliżu Domku pod Krasnalem zaparkują sanie Świętego Mikołaja dowodzone przez dwa dostojne renifery. W miejscu, gdzie stanie choinka, ustawiona będzie też ogromna skrzynka pocztowa, do której wszyscy będą mogli wrzucać listy i kartki ze świątecznymi marzeniami skierowanymi do św. Mikołaja.

Na wrocławski Rynek zawita jeden z jego pomocników, czyli krasnal Prezentuś. Trzykrotne dotknięcie jego czapeczki sprawia, że wszystkie marzenia się spełniają. Ten przesympatyczny wrocławski krasnal, spełniający świąteczne życzenia, pojawia się tylko raz w roku, właśnie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego i znika na kolejne 11 miesięcy. Pamiętajmy też, że po płycie Rynku we Wrocławiu przejdzie parada Mikołajów oraz barwna, pełna czaru parada elfów. A tuż przed zakończeniem jarmarku będzie można podziwiać świąteczny korowód wrocławskich kolędników.

 

Plan Jarmarku Bożonarodzeniowego 2013:

  • 22 listopada, godz. 17.00 – oficjalne otwarcie
  • 6 grudnia – powitanie św. Mikołaja i rozświetlenie choinki
  • 7 grudnia – świąteczna parada Mikołajów
  • 8 grudnia – rzeźbienie lodowej pocztówki z Wrocławia
  • 14 grudnia – zimowa parada Elfów
  • 21 grudnia – świąteczny korowód kolędników

 

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy