23 lipiec 2019

Wernisaż "Pan od gitary" oraz koncert poświęcony pamięci Jaremy Klicha

Zapraszamy na kolejny z cyklu wernisaż z muzyką, który odbędzie się w niedzielę 24 listopada o godz. 18.00 we Wrocławskim Klubie Formaty.

 

"Kliknij" aby powiększyć

 

Katarzyna Klich urodziła się i mieszka we Wrocławiu. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Aleksandra Dymitrowicza na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Edukację akademicką zawdzięcza również prof. Krzysztofowi Skarbkowi, prof. Zdzisławowi Nitce i prof. Łukaszowi Morawskiemu.

Tytuł wystawy „Pan od gitary” zaczerpnięty jest z pomysłu Jaremy Klicha na nową książkę o relacjach uczniów z pedagogiem, której niestety nie zdążył już napisać. W książce miały być wykorzystane jego wieloletnie obserwacje i doświadczenia w nauczaniu muzyki.

Wystawa będzie prezentować rysunki i obrazy o tematyce muzycznej, przedstawiające lekcje gry na gitarze. Materiałem i inspiracją do wykonanych prac były dla Katarzyny Klich szkice i fotografie, które powstały m.in. podczas odbywających się corocznie warsztatów gitarowych w Krzyżowej, a także w czasie innych lekcji gitary, którym się przysłuchiwała i przyglądała.

Kasia Klich dedykuje wystawę swojemu niedawno zmarłemu Mężowi, znanemu wrocławskiemu gitarzyście, Jaremie Klichowi.

Koncert poświęcony pamięci Jaremy Klicha:

Leszek Zaleski Quartet, to nowy, autorski projekt wrocławskiego gitarzysty, w którym udział biorą instrumentaliści znani z różnych wrocławskich scen i formacji muzycznych. 
Zespół powstał w 2012 r., a tworzą go studenci i absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu – Leszek Zaleski (gitara)Dawid Troczewski (fortepian/klawisze),Piotr Sypień (kontrabas) i Wojciech Buliński(perkusja).

 

REKLAMA

 

Muzyka zespołu to nastrojowa mieszanka jazzu oraz smooth jazzu, z bogatymi solówkami gitary oraz wyrazistą sekcją rytmiczną. Utwory skomponowane przez Zaleskiego inspirowane są kompozycjami Pata Metheny’ego, Johna Scofielda oraz Brada Mehldau’a. Kwartet zakończył niedawno nagranie swojej debiutanckiej płyty i obecnie przygotowuje cykl koncertów na Dolnym Śląsku. Już wkrótce będzie można go usłyszeć na wrocławskich scenach muzycznych. 

 

Źródło: mat. organizatora

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy