23 lipiec 2019

"Still here" – wernisaż Dominika Jasińskiego i koncert zespołu Układ S.I.

Zapraszamy na kolejny już wernisaż z muzyką, który rozpocznie się w niedzielę 29 września o godz. 18.00 we Wrocławskim Klubie Formaty.

 

"Kliknij" aby powiększyć

 

„Still here” - Dominik Jasiński (wystawa potrwa do 29 października)  

To pierwsza wystawa Dominika Jasińskiego we Wrocławiu. Prezentowane prace pochodzą z kilku ostatnich lat.

Jasiński jest absolwentem Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, co widać we wszystkich jego pracach malarskich. Linearność, ostrość rysunku, czasami szkicowość w połączeniu z żywymi kolorami zaowocowały atrakcyjnymi dla oka, wielopłaszczyznowymi obrazami. Każdy z nich wyraża uwielbienie dla życia, niesie dużo energii i radości. Wydaje się, jakby artysta przekazywał odbiorcy wiadomość – ciesz się każdym dniem.

Uważne ujęcie modela, a jednocześnie odważne, śmiałe operowanie kolorem stanowią cechy charakterystyczne twórczości tego artysty. Portrety ukazują dopracowany warsztat Dominika Jasińskiego, pozwalający mu uchwycić zewnętrzne i wewnętrzne piękno portretowanych postaci, ich niepowtarzalność.

W pracach widać również zamiłowanie do anatomii i szczegółowej budowy ciała ludzkiego. Jasiński jakby prześwietla modela do kości, a potem ubiera go w swoje kolory.

Obecnie artysta mieszka i pracuje w Kuwejcie – ciekawi jesteśmy jaki wpływ na jego dalszy rozwój będzie miała kultura Islamu.

REKLAMA
 

 

 Układ S.I.

To instrumentalno-wokalny trójkąt nieforemny o dystansie do definicji, miary i decyzji.
Grają zdekonstruowany rave-rapeksperyment elektronicznie-gitarowy. Współczesne naleciałości z poszanowaniem przeszłości (syntetyczne drewno). Testy z reguły traktują o emocjach pochowanych miedzy wierszami i o próbach usprawnienia skołatanej machiny (post punk psychoanaliza).

Zespół ma na koncie "zwycięstwo" dwóch festiwali muzycznych. Przez kilka lat publicznej autoprezentacji wykluł się wycinankowy styl: Zaprogramowane sekwencje sklejone z abstrakcyjną improwizacją (skrzyżowanie rzeczywistości z fikcją).

Układ S.I. to autor wielu doskonale znanych przebojów (hitów). 

 

Źródło: mat. organizatora

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy