26 czerwiec 2019

Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych

W najbliższą sobotę (23 marca) w Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek. Od godziny 11.00 będzie można spróbować regionalnych produktów i świątecznych specjałów przygotowanych przez dolnośląskie Koła Gospodyń Wiejskich.

 

To już kolejne przedświąteczne spotkanie w Pasażu Grunwaldzkim, które ma na celu kultywowanie tradycji i zwyczajów naszego regionu. Na 26 stołach będzie można zobaczyć ręcznie wykonane ozdoby oraz skosztować tradycyjnych potraw, takich jak świąteczna pascha, mazurki, babki, faszerowane jaja, szynki czy wielkanocny żurek. Wszystkie smakołyki przyrządzone zostaną przez Koła Gospodyń Wiejskich według tradycyjnych receptur z Dolnego Śląska. Panie z KGW zaprezentują również specjalny pokaz malowania pisanek. Podczas spotkania rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najładniejszą palmę i pisankę wykonaną tradycyjnymi metodami oraz na najładniejszy koszyczek wielkanocny przygotowany przez dzieci i młodzież z Klubów Edukacyjnych 4H.

 

 

Prezentacja w Pasażu będzie niecodzienną okazją do posłuchania ludowych pieśni związanych z Wielkanocą w wykonaniu dolnośląskich zespołów folklorystycznych. W Centrum wystąpią m.in. „Róża Kłodzka” z Żelazna, „Serducha” z Gierałtowca oraz „Podgórzanie” z Kamienia.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, CHR Pasaż Grunwaldzki oraz Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych we Wrocławiu. Prezentacja organizowana jest w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

 

Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek odbędzie się w sobotę (23 marca) od godziny 11.00 do 16.30 na poziomie „0” w Pasażu Grunwaldzkim.

 

Źródło: mat. organizatora

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy