23 lipiec 2019

Wernisaż Ewy Zwarycz i koncert 3 birds up!

Zapraszamy wszystkich do "Wrocławskiego Klubu Formaty" na interesujący wernisaż oraz koncert post-jazzowy.

 

 

EWA ZWARYCZ – wystawa prac

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.  Dyplom z malarstwa u prof. A. Dymitrowicza oraz z projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce u prof. W. Kaniowskiego uzyskała w 2007 r.  Stypendystka Marszałka Województwa Dolnośląskiego w zakresie twórczości artystycznej, opieki nad zabytkami i upowszechniania kultury w 2008 r. oraz burmistrza Strasburga (Francja) w ramach programu stypendialnego „Club de Strasbourg” w roku 2006. W latach 1999–2002 studiowała także wychowanie plastyczne na Uniwersytecie Opolskim, uzyskując dyplom licencjacki. Jest autorką kilku wystaw indywidualnych, uczestniczyła także w licznych festiwalach i projektach zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce, a także w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Kanadzie. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu.

 

 

 

3 BIRDS UP! - koncert

3 birds up! to projekt który zrodził się z potrzeby spontanicznego tworzenia muzyki live. Każdy występ jest podróżą w nieznane. 3 birds up! to projekt post-jazzowy, oparty jest w dużej części o rdzenną improwizację, tworzenie form, brzmienia, treści muzyki, w trakcie grania.
Stylistycznie jednak odbiega mainstreamowego nurtu jazzowego. Muzycy projektu wyciągają na plan pierwszy fascynacje rdzennym afrykańskim groovem, melodyką orientu, psychodelicznym rockiem lat 70-tych, transowością muzyki elektronicznej. Muzykę trio łatwo skojarzyć z dokonaniami: Eivind Aarset, Trilok Gurtu, Nils Petter Molvaer, Dhafer Youssef.

3 birds up to trio:

Wojciech Orszewski – gitara

Jan Michalec – trębacz

Marcin Rak - perkusista

 

 

Autor: mat. organizatora

Źródło: wkformaty.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy