14 grudzień 2019

Co Twój pies mówi o Tobie?

Do tej pory rasy psów dzielono ze względu na użyteczność dla człowieka. Od niedawna istnieje podział - wprowadzony zresztą przez Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne - na osobowości ludzi, w zależności od tego, jakie rasy wybierają na swoich czworonożnych przyjaciół. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem psiaka to ten temat powinien Cię szczególnie zainteresować. Koniecznie sprawdź co Twój ukochany pies mówi o Tobie!

 

Oto krótka charakterystyka:

  •  właściciele terierów są bardzo ugodowi, do tego inteligentni i empatyczni. Dbają o uczucia innych, interesują się wszystkim i zawsze są gotowi na nowe doświadczenia.
  •  właściciele „psów – zabawek”(pomeranian, pekińczyk, mops, chihuahua) to prawdziwe twórcze dusze artystyczne i intelektualiści. Nade wszystko cenią sobie sztukę i kulturę w każdej formie.
  • właściciele beagli (bigli), jamników czy chartów to ludzie opoki. Czasem zbyt chłodni, ale na pewno najbardziej emocjonalnie stabilni.
  •  właściciele dalmatyńczyków, buldogów, pudli, sznaucerów czy chow - chow cechuje sumienność, zdyscyplinowanie, obowiązkowość, a także zamiłowanie do porządku!
  • właściciele spanieli, retrieverów czy wyżłów weimarskich są ugodowi, sympatyczni i chcą by inni zawsze dobrze czuli się w ich towarzystwie.
  • właściciele owczarków to dusze towarzystwa, urodzeni ekstrawertycy, ceniący sobie zabawę i pogodny nastrój.

 

REKLAMA

 

Przyjrzyjmy się także szczegółowemu podziałowi:

Buldog

Miłośnicy tej rasy to ludzie uwielbiający się śmiać – często postrzegani jako wyjątkowo uparci i stawiający na swoim. Są metodyczni i bardzo skoncentrowani na celu, który pragną osiągnąć. Poza tym delikatni, kochający, rodzinni, sentymentalni i romantyczni.

Terier

Właściciele tych psów są energiczni, kochający zabawę, towarzyscy i wyjątkowo socjalni. Ich ogromnym atutem jest elastyczność i skupienie na działaniu. Bywają zadziorni, odważni, lubiący konkurencję. Mimo to są rozmowni i mają dobre poczucie humoru.

Labrador i Golden Retriever

Miłośnicy tej rasy to ludzie przyjaźni, dobroduszni, rodzinni, beztroscy, aktywni, społeczni, uczciwi oraz mili. Cechują się pogodnym usposobieniem.

Bigiel

Właściciele bigli to ludzie dociekliwi, wierni, chętni do nauki i poznawania nowych rzeczy, otwarci na nowe doświadczenia oraz ciekawi świata. To wspaniali przyjaciele, radośni i zawsze uśmiechnięci ludzie. Ich wadą bywa złośliwość.

Pudel, Chihuahua i inne „mniejsze” rasy

To ludzie szczerzy, lojalni, kochający zabawę i podróże. Wyjątkowo schludni, uporządkowani, często pedantyczni. Mają elastyczną naturę – z podwójną osobowością – ekscentryczną i introwertyczną.

Bokser

Właściciele bokserów to ludzie energiczni, żyjący pełnią życia, uwielbiający zabawę i poznawanie nowych ludzi. Żyją po to, by być szczęśliwymi. Nader często zdarza się jednak, że są nerwowi i zestresowani.

Cocker Spaniel

Fani tej rasy to ludzie taktowni, delikatni, czuli i godni zaufania. Prowadzą intensywny tryb życia, ale lubią spotkania w gronie rodzinnym. Najlepiej czują się wśród zaufanych przyjaciół.

Seter Irlandzki, Wyżeł

 Właściciele tych czworonogów są sympatyczni, odważni i inteligentni. Sami motywują się do działania i szybko ulegają podekscytowaniu. Lubią sporty ekstremalne, gdyż potrzebują ciągłych wyzwań – w przeciwnym razie szybko się nudzą.

Greyhound, Whippet, Basenji (Grupa Hound Sight)

Miłośnicy tych ras są zrelaksowani, spokojni i zamknięci w sobie. Lubią spędzać czas w kameralnym gronie. Poza tym są dobrze zorganizowani, ciekawscy i czujni. To ludzie szybcy i zwinni, zwykle dobrzy w sportach lekkoatletycznych.

Owczarek Niemiecki

 Właściciele owczarków to ludzie nieśmiali przy obcych, ale po bliższym poznaniu stają się niezwykle energiczni. Przyjacielscy na wskroś, zawsze lojalni i wierni. Chronią tych, których kochają.

Jamnik

 Właściciele jamników są uparci, odważni, za wszelką cenę dążą do celu i są bardzo skoncentrowani na swoich działaniach. Mogą być apodyktyczni i krytyczni, także wobec siebie. Lubią pracę w ogrodzie.

Rottweiler

 Fani tej rasy to ludzie odważni, darzący szacunkiem innych, pewni siebie, lojalni oraz oddani w stosunku do znajomych i przyjaciół. Na ogół zrelaksowani i wyciszeni, ale z dużym temperamentem. Potrafią zakomunikować wprost, że coś im się nie podoba.

Mops

 Miłośnicy mopsów to ludzie weseli, z zapałem i chęcią do życia. Uwielbiają masaże i relaks w Spa.

Doberman, Pinscher

 Właściciele tej rasy to ludzie poważni i zdeterminowani. Lubią planować i zapinać wszystko na ostatni guzik – dobrzy organizatorzy. Realizują swoje cele w sposób uprzejmy, ale stanowczy.

Husky Syberyjski

 Właściciele tych oryginalnych czworonogów to najczęściej ogromni fani sportów - szczególnie tych intensywnych, ekstremalnych. Poza tym mają silną wolę i równie wielką osobowość. Są sympatyczni i przyjaźni, oddani dla przyjaciół i mili dla obcych.

Shar Pei

Osoby posiadające tę rasę są stanowcze, odważne i dumne choć nie brakuje im poczucia humoru i sympatycznego usposobienia. Dla własnego bezpieczeństwa bywają zdystansowani, co pomaga im realizować zamierzone cele.

Dog

 Miłośnicy dogów to ludzie o dobrych sercach. Poza tym są odpowiedzialni. Przejawiają również tendencję do ciężkiej pracy – to zwykle pracoholicy. Poważni, lubiący relaksować się w zaciszu domowego ogniska.

Bichon Frise

Właściciele tej rasy to ludzie towarzyscy, najszczęśliwsi wtedy, gdy znajdują się w gronie rodzinnym albo w grupie przyjaciół. W dodatku pewni siebie i eleganccy. Często rozpieszczeni, choć taktowni. To także koneserzy wina, miłośnicy sztuki i kuchni w 4 -gwiazdkowej restauracji.

Owczarek Australijski

Fani tej rasy to ludzie aktywni, pogodni, uwielbiający rozrywki na świeżym powietrzu. Żyją pełnią życia, mają mnóstwo przyjaciół, ale chętnie rywalizują z innymi.

Pitbull

Miłośnicy tej rasy mają silne pragnienie, by zadowolić wszystkich dookoła – rodzinę, przyjaciół, znajomych. Są odważni i energiczni. Lubią dzieci i wykazują się opiekuńczością oraz troskliwością w stosunku do najbliższych.

Rasy mieszane

Właściciele tzw. kundli to ludzie kochający zabawę, beztroscy, o otwartym umyśle. Lubią zaplanowane, zorganizowane podróże oraz te bardziej spontaniczne. Nie przejmują się drobiazgami, starają się skupić na rzeczach ważnych. To często społecznicy, a nawet wolontariusze. Chętnie spędzają wolny czas w gronie różnych, ciekawych osób.

 

Opracowanie: Magdalena Gryczke

Źródło: zaklinaczpsow.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy