13 listopad 2019

Zobacz jak śpisz, a dowiesz się kim jesteś

Fot. viral-next.com

 

Mało kto zdaje sobie sprawę, że pozycja w jakiej śpimy odzwierciedla nasz charakter i osobowość. Zwróć uwagę na to w jaki sposób układasz się do snu, jaką pozycję przyjmujesz kiedy się budzisz oraz jak najbardziej lubisz leżeć w łóżku.

 

Kiedy śpisz na plecach

Obojętne czy ręce masz założone za głowę, rozrzucone po bokach, czy ułożone na brzuchu. Nogi czasem zginasz w kolanach, albo po prostu wyciągasz… Pozycja którą przyjmujesz to tzw. „pozycja królewska”.

 

Jaki jesteś:

Charakteryzujesz się dużą pewnością siebie, a w to co robisz inwestujesz masę energii. Jesteś bardzo otwarty na świat i obcych sobie ludzi. Masz zadatki na poszukiwacza przygód. Lubisz kiedy w Twoim życiu dużo się dzieje. Uwielbiasz być zawsze i wszędzie w centrum zainteresowania oraz gdy wszystko kręci się wokół Twojej osoby. Potrafisz jednak nabrać dystansu do otoczenia, a wobec siebie być bardzo wymagający.

 

Rada:

Czasem jednak nie zaszkodzi wstrzymać się z natychmiastowym wypowiadaniem własnego zdania i dopuścić innych do głosu. Przecież każdy może mieć własne zdanie… Licz się z innymi. Nie bądź takim egocentrykiem i egoistą.

18% populacji przybiera podczas snu pozycję na plecach!

 

 

 

Kiedy śpisz na brzuchu

Uwielbiasz kłaść się na brzuchu i tak zasypiać. Ramiona krzyżujesz nad głową, rozrzucasz na poduszce albo układasz wzdłuż ciała.

 

Jaki jesteś:

Jesteś perfekcjonistą w każdym calu. Kiedy zaistnieje taka potrzeba, to potrafisz przebić głową mur. W szkole, w pracy, wśród znajomych uwielbiasz organizować czas i nie dajesz się przegadać. Wszystko musi być takie, jak Ty tego chcesz, czyli zapięte na ostatni guzik. Jednocześnie zawsze można na Tobie polegać. Jeżeli się czegoś podejmujesz to oczywiste, że doprowadzisz to do szczęśliwego finału. Uwielbiasz planować. Gdy w grę wchodzą spontaniczne akcje, często czujesz się zagubiony. Obawiasz się krytyki i bywasz nerwowy, co jest nieco uciążliwe dla Ciebie i otoczenia.

 

Rada:

Spróbuj nie przejmować się aż tak bardzo wszystkim i wszystkimi. Daj sobie trochę luzu. Przekonasz się, że bycie spontanicznym naprawdę nikomu nie szkodzi.

13% populacji zasypiając wybiera pozycję na brzuchu.

 

 

 

Kiedy śpisz w kłębek

Podczas zasypiania lub po przebudzeniu leżysz zazwyczaj na boku zwinięty w kłębek jak dziecko. Nogi masz podciągnięte pod brodę, a ręce zginasz w łokciach i trzymasz blisko ciała. Zdarza Ci się spać z dodatkową poduchą, pluszakiem lub ukochaną maskotką, którą mocno do siebie tulisz.

 

Jaki jesteś:

Jesteś nieco zamkniętą w sobie osobą, masz wrażliwą naturę i często potrzebujesz ochrony. Lubisz czuć się pewnie i bezpiecznie. Kiedy coś idzie nie po Twojej myśli, czujesz się zagubiony i bezradny. Szukasz oparcia w rodzinie i wśród znajomych. Oni również mogą liczyć na Twoją serdeczną pomoc w nagłych sytuacjach. Ludzie Cię uwielbiają, dlatego bardzo łatwo zdobywasz przyjaciół.

 

Rada:

Każdy ma czasem problemy. Postaraj się nie uciekać przed nimi. Staw im czoło i spróbuj je rozwiązać. Dzięki temu szybko nauczysz się jak nabrać większej pewności siebie.

35% populacji śpi w tej pozycji.

 

 

 

Kiedy śpisz na boku

Zazwyczaj sypiasz na boku, ręce masz luźno rozrzucone albo ułożone wzdłuż ciała. Nogi lekko uginasz. Czasami trzymasz je niczym flaming, czyli jedną podkurczasz, a drugą prostujesz.

 

Jaki jesteś:

Jesteś bardzo zrównoważoną, towarzyską i godną zaufania osobą. Z Tobą zawsze można się nieźle pośmiać, bo cięte riposty to Twoja specjalność. Szybko przystosowujesz się do nowych sytuacji i warunków. Nie robisz planów. Uwielbiasz za to spontaniczne decyzje. Jesteś w swoim żywiole kiedy dużo dzieje się wokół Ciebie. Wierzysz w siebie i zrobisz wszystko w imię swoich marzeń i pragnień. Jesteś przy tym bardzo dokładny i skrupulatny. Lubisz próbować nowych rzeczy i jesteś otwarty na wyzwania.

 

Rada:

Nie irytuj się z powodu błędów, które popełniasz. Pamiętaj, że właśnie na nich najlepiej się uczysz i zdobywasz własne doświadczenia! To najlepsza życiowa szkoła.

34% populacji śpi na boku.

 

Pamiętajmy o tym, że podczas snu nieświadomie zmieniamy pozycje nawet kilkadziesiąt razy!

A co jeśli za każdym razem śpisz inaczej i nie masz swojej jednej ulubionej pozycji? Może to być oznaka niezdecydowania, zamieszania w życiu, a nawet stresu. Czasami świadczy także o strachu przed zaangażowaniem.

Niespokojny czy zły sen może być skutkiem wielu przyczyn: problemów w pracy, szkole, domu, w życiu osobistym. Może także być wynikiem natrętnych myśli, przygnębienia, przeziębienia, kataru, kaszlu, grypy… Jeśli regularnie sypiasz mniej niż 4 godziny albo więcej niż 10 godzin na dobę, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem. Być może cierpisz na niedobór witamin i minerałów, masz chandrę, depresję lub jeszcze coś poważniejszego Ci dolega.

W takim razie czego możemy Wam życzyć? Udanego sennego wypoczynku i kolorowych snów, gdyż dobry, nawet krótszy sen jest o wiele cenniejszy od długiego choć mało komfortowego.

 

 

Magdalena Gryczke

przyjaznywroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy