19 wrzesień 2019

Wiśnie – sposób na bezsenność

Sezon na wiśnie zaczyna się w lipcu.

 

Na kłopoty ze snem nasze babcie polecały kieliszek wiśniówki… i miały w tym niemało racji! Wbrew pozorom nie chodziło tu o sam alkohol, lecz o wiśnie! Choć jak wiemy, po alkoholu zasypia się szybko i równie szybko się budzi!

 

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych z Uniwersytetu Rochester, Uniwersytetu Pensylwania i Canandaigua VA Medical Center udowodnili w badaniach, że regularne picie soku wiśniowego może być pomocne w zasypianiu. Uczestnicy testów, którzy przez dwa tygodnie- rano i wieczorem pili 225 gramów soku z wiśni, zapadali w sen średnio 17 minut szybciej niż wówczas, gdy podawano im sok z innych owoców. Zdaniem badaczy to zasługa obecnej w wiśniach melatoniny, która przywraca prawidłowy rytm aktywności i snu.

 

 

Po 40. roku życia, kiedy produkcja melatoniny w organizmie zaczyna spadać, uzupełnienie jej z zewnątrz bywa nawet wskazane. Oczywiście, możesz łykać tabletki czy pić ziołowe herbatki nasenne, ale picie soku wiśniowego wydaje się o wiele zdrowsze, smaczniejsze, przyjemniejsze i bardziej naturalne. Sezon na wiśnie zbliża się do Nas wielkimi krokami, zatem warto samemu przeprowadzić tego typu kurację eksperymentalną, rozkoszując się przy tym smakiem świeżych owoców. Smacznego!

 

Zobacz także: Czy truskawki odchudzają?

 

Autor: Magdalena Gryczke

Źródło: przyjaznywroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy