15 wrzesień 2019

Czy truskawki odchudzają?

Truskawka to niekwestionowana królowa czerwca.

 

W czerwcu na pokuszenie wodzą nasze zmysły aromatyczne, soczyste, słodkie, czerwone truskawki. Smakują równie wybornie, zarówno spożywane na surowo, jak i przygotowane ze śmietaną. A czy ten owoc faktycznie ma działanie odchudzające? Okazuje się, że tak! Ale trzeba je skosztować jeszcze przed posiłkiem!

 

Truskawki zawierają enzymy spalające tłuszcz, dzięki czemu przygotowują organizm do trawienia. Bromelina, błonnik i witamina C zawarte w tych owocach, działają niczym środek odtruwający oraz zabezpieczają organizm przed negatywnymi skutkami trudnych do strawienia pokarmów. Starannie usuwane zielone szypułki też powinno się od czasu do czasu spożywać. Truskawki są wysokoenergetyczne. Fruktozę wątroba przekształca w glukozę - cukier prosty, łatwo przyswajalny, będący doskonałym „paliwem” dla naszego organizmu.

 

 

Co ciekawe, zjedzona rano porcja truskawek daje więcej energii i bardziej ożywia niż filiżanka kawy. Zawarty w nich potas poprawia jasność umysłu i precyzję myślenia. Truskawki regulują przemianę materii, działają moczopędnie i sprzyjają usuwaniu toksyn z organizmu. To jedne z najsmaczniejszych owoców, które powstały poprzez krzyżowanie poziomek amerykańskich. Truskawki to także świetny afrodyzjak oraz antynowotworowa bomba witaminowa! Zatem „na zdrowie” i „smacznego”!

 

Autor: Magdalena Gryczke

Źródło: przyjaznywroclaw.pl

Share

Komentarze   

 
0 #2 Zosia 2013-06-07 19:10
Jak dobrze!!
Cytować
 
 
+1 #1 Jadwiga 2013-06-03 15:23
Ach te truskaweczki przepyszne! Szkoda tylko, że pogoda się popsuła i dojrzewać im trudniej :sigh:
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy