14 grudzień 2019

Ruszył remont zabytkowego Młyna Maria

Rozpoczęła się gruntowna rewitalizacja Młyna Maria  /fot.inwestor

 

Mieszkania, lokale usługowe i apartamenty z tarasami – znajdą się w wyremontowanym Młynie Maria. Rewitalizacja obiektu właśnie się rozpoczęła. Inwestor zachowa przemysłowy klimat budynku wraz z charakterystycznymi dla niego detalami architektonicznymi oraz układem, obejmującym młyńskie kanały i łączniki. Efekt prac zobaczymy w 2020 r.

 

Rozpoczęła się gruntowna rewitalizacja Młyna Maria. Inwestor, firma RealCo Property Investment and Development, otrzymał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę.

– Przez ostatnie 20 lat Młyn Maria coraz bardziej chylił się ku upadkowi. Nie trzeba mówić, jak bolesny musiał to być widok dla tych, którzy Wrocław od zawsze noszą w swoim sercu. Na szczęście już wkrótce obiekt otrzyma nowe życie a efekt wszystkich pozytywnie zaskoczy. Nową odsłonę Młyna Maria poznamy już w 2020 roku – zapowiada inwestor.

W odnowionym Młynie Maria znajdą się zarówno lokale mieszkalne, jak i usługowe, które zostaną usytuowane na dolnych kondygnacjach. W inwestycji znajdzie się także kilka apartamentów z rozległymi tarasami położonymi między innymi na dachach poszczególnych budynków.

Inwestor nie zdradza na razie terminu sprzedaży mieszkań. Poda go w chwili, gdy prace na terenie tego zabytkowego obiektu będą bardziej zaawansowane. Jednak już teraz można zgłosić chęć zakupu lokalu przez specjalny formularz, znajdujący się na stronie www.mlynmaria.pl.

 

Młyn Maria – jedyny obiekt postindustrialnym w tej części miasta

 

Historia Młyna Maria na wyspach Piasek i Młyńskiej sięga XII wieku. Teraz, to ostatni młyn spośród wielu, które niegdyś znajdowały się na wyspach odrzańskich.

– Działania związane z jego reanimacją wykona firma, posiadająca doświadczenie w pracy nad zabytkową materią. W trakcie rewitalizacji zostanie zachowany przemysłowy klimat budynku wraz z charakterystycznymi dla niego detalami architektonicznymi oraz układem, obejmującym młyńskie kanały i łączniki – zapowiada inwestor.

Inwestor podkreśla, że Młyn Maria stanie się jedynym budynkiem mieszkalnym stojącym na wodzie, z którego okien rozciągać się będą widoki na m.in. Stare Miasto, Odrę, Ostrów Tumski, Wyspę Słodową i Bulwar Wyszyńskiego.

 

Źródło: inwestor

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy