14 grudzień 2019

Wyremontowany basen na Nowym Dworze oficjalnie otwarty

Tak prezentuje się basen Szkoły Podstawowej 113 po remoncie  /fot. Janusz Krzeszowski

 

Po kapitalnym remoncie otwarto salę gimnastyczną i basen w Szkole Podstawowej 113 przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 przy ul. Zemskiej. Z pływalni na Nowym Dworze mogą popołudniami korzystać wszyscy mieszkańcy.

 

Przedstawiciele kuratorium oświaty, Urzędu Miejskiego, rady osiedla, rodzice, nauczyciele i uczniowie brali udział w uroczystym otwarciu basenu oraz sali gimnastycznej w ZSP nr 1. Były pokazy taneczne, wokalne występy uczniów oraz prezentacja pływania synchronicznego i aqua aerobiku.

Basen przy szkole powstał w 1990 roku i wymagał gruntownego odnowienia. Cały remont trwał półtora roku. Po remoncie zyskał nowoczesny wygląd i nowe urządzenia. Co istotne basen jest ozonowany, jego wymiary to 12 – 25 m, głębokość 0,8 – 1,6m. Wyznaczono na nim 5 torów do pływania.

Z basenu korzystają wszyscy uczniowie SP 113, która mieście się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 oraz uczniowie klas III z okolicznych szkół podstawowych w ramach miejskiego programu nauki pływania dla trzecioklasistów.

Popołudniu od poniedziałku do piątku w godz.  17.30 – 22.00 oraz w soboty w godz. 9.30 – 16.00 basen jest otwarty dla wszystkich mieszkańców. Można skorzystać z nauki pływania dla dzieci (od 5 lat) i dorosłych, aqua aerobicu i pływania rekreacyjnego.

 

Cennik:

1 godzina – 15 zł (rekreacja), 20 zł (Aqua aerobic), przy wykupieniu karnetu - 1 godzina 10 zł - 13 zł. Przy wejściu honoruje się karty MultiSport i MultiActive.

 

Zdjęcia:

 

Źródło: wroclaw.pl

Zdjęcia: Janusz Krzeszowski

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy