24 październik 2019

Jest umowa na basen i wiadukt

Wizualizacja przebudowy basenów na ul. Wejherowskiej.

 

Spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała właśnie dwie nowe umowy – na budowę basenu przy ulicy Wejherowskiej i na nowy wiadukt przy ulicy Chociebuskiej. Wspólnym mianownikiem dla tych projektów, poza jednoczesnym zawarciem kontraktów jest to, że są bardzo oczekiwane przez mieszkańców.

 

Prezes WI Paweł Rychel umowę dla zadania przy  ul. Wejherowskiej podpisał z prezesem spółki Pre-Fabrykat z Karpacza Stanisławem Tomkiewiczem. Składająca się z dwóch części inwestycja - budowa krytego basenu sportowego i przebudowa zewnętrznych basenów rekreacyjno-sportowych – ma się rozpocząć podczas wakacji.

Za kryty basen zapłacimy ok 46,8 mln zł, a za ten pod chmurką prawie 21 mln zł. Całość zadania ma się zakończyć przed World Games 2017, ale już w przyszłorocznym sezonie kąpielowych powinny być dostępne dla Wrocławian akweny pod chmurką. W tym roku przy Wejherowskiej raczej nie popływamy ponieważ budowlańcy muszą rozpocząć rozbiórki.

Natomiast wiadukt na ul. Chociebuskiej będzie budowała spółka Intop Warszawa. W jej imieniu umowę podpisywał Jarosław Łukasiewicz. W tym przypadku pracę ruszą po uzgodnieniu przez wykonawcę harmonogramu robót z kolejarzami ponieważ znajduje się on nad czynną i ruchliwą linią kolejową. Wykonawca ocenia, że realnym terminem jest wrzesień. Zakończenie projektu – jesień przyszłego roku.

Przypomnijmy, że warta 9,5 mln zł inwestycja dotyczy wiaduktu drogowego, który został zamknięty ze względu na zły stan techniczny. Nowy ma być trójprzęsłową konstrukcją belkową w układzie ciągłym, o rozpiętościach przęseł około 20 i 15 m. Jego całkowita długość wraz z przyczółkami wyniesie około 80 m. Pomost ma mieć szerokość 16,20 m, a w jego obrębie znajdzie się jezdnia o szerokości 7 m, ścieżki rowerowe o szerokości 1,50 m (po obu stronach), tzw. opaski o szerokości 30 cm oraz chodniki dla pieszych o szerokości 2 m.

 

Wizualizacja budowy wiaduktu przy ul. Chociebuskiej.

 

 Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy