22 sierpień 2019

WOŚP 2015 we Wrocławiu

 

Tysiąc wolontariuszy będzie zbierać pieniądze do puszek podczas najbliższego finału WOŚP we Wrocławiu. W sobotę 10 stycznia, w godzinach 12.00-15.00 wolontariusze powinni się zgłosić po odebranie puszek i identyfikatorów, do sztabu w budynku Urzędu Miejskiego przy pl. Nowy Targ 1-8, wejście od ulicy Krowiej.

 

Wrocławski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłasza szczegóły 23. Finału WOŚP, który odbędzie się 11.01.2015 r.

W Imparcie odbyło się pierwsze spotkanie z chętnymi do pomocy podczas 23. Finału WOŚP. Wśród nich znaleźli się zarówno młodzi jak i nieco starsi wrocławianie. - Jeśli chodzi o wiek, to tu rzeczywiście nie ma reguły - mówi Bartłomiej Kulpa z wrocławskiego sztabu WOŚP. - Wiek nie jest żadnym ograniczeniem, w ubiegłym roku na przykład kwestował mój syn, który wówczas miał 11 miesięcy i był najmłodszym wolontariuszem we Wrocławiu - dodaje. - Ważne żeby pamiętać, że osoby niepełnoletnie na spotkanie muszą przynosić pisemne zgody rodziców lub opiekunów - zaznacza. 

- Bierzemy udział w zbiórce już piąty raz - mówi pani Małgorzata, która na spotkanie w Imparcie przyszła razem z synem Danielem. - Bardzo lubimy angażować się w takie akcje, człowiek od razu jakoś lepiej się czuje wiedząc, że zrobił coś dla innych. Poza tym traktujemy to też trochę jak zabawę i sposób na wspólne spędzenie czasu. Już planujemy, że w tym roku ubierzemy się w najbardziej kolorowe ubrania jakie znajdziemy w szafie - dodaje.

Na pierwsze spotkanie do Impartu przyszły również Natalia i Klaudia z chłopakami. - Dla nas to będzie drugi Finał w roli wolontariuszek, ale w tym roku postanowiłyśmy namówić też chłopaków. Wiadomo, w grupie raźniej, a poza tym nie trzeba było ich długo namawiać - śmieją się.

 

Ty też możesz zostać wolontariuszem, wystarczy wypełnić ankietę (fot. wroclaw.pl)

 

Chętni do zostania wolontariuszami powinni na początku zapoznać się z regulaminem i wypełnić ankietę na stronie internetowej.  Po rejestracji w systemie ewidencji wolontariuszy (SEW) na adres e-mailowy powinien przyjść e-mail aktywujący konto. Trzeba się zalogować i wybrać termin spotkania z przedstawicielami sztabu WOŚP. Następnie kandydat otrzyma jeszcze e-mail potwierdzający termin i miejsce spotkania oraz kilka istotnych informacji. Spotkania z chętnymi na wolontariuszy odbywają się w siedzibie Impartu na ul. Mazowieckiej 17, a w soboty w LO nr VIII, s. 34 przy ul. Zaporoskiej 71.

Przy okazji szef sztabu Bartosz Malec zdradza, że przy styczniowym finale WOŚP we Wrocławiu będą pomagać organizacyjnie członkowie Pokojowego Patrolu (znanego z Przystanku Woodstock) z innych miast w Polsce, m.in. z Gdańska, Szczecina, Poznania czy Radomia.

 

23. finał WOŚP będzie 11 stycznia

Czy styczniowy finał WOŚP we Wrocławiu będzie się czymś różnił zasadniczo od poprzedniego? Przede wszystkim zmieni się formuła koncertu. – W niedzielę, 11 stycznia, koncerty zaczną się już od godziny 12.00, a nie jak dotąd późnym wieczorem. I będą trwały aż do 22.00. Chcemy, aby przez cały dzień coś się działo na scenie  – informuje Rafał Denkiewicz  „Wampir”, rzecznik prasowy wrocławskiego sztabu WOŚP.
Zagrają takie zespoły, jak No To Myk z Obornik Śląskich, aTOM, Synaptine, Funky New Orleans, Blade Loki, AudioFeels, OCN, Clock Machine, TaLLib & D'Roots Brothers, Lipali oraz Krzysztof Zalewski.

RUR- Ratujemy i Uczymy Ratować

Podczas wielu nieszczęśliwych wypadków najważniejsze są pierwsze minuty. Niejednokrotnie to one decydują o życiu poszkodowanego. Odpowiednie działania podjęte w tym krótkim czasie mogą uratować ludzkie życie. Jak powinniśmy się zachować będąc świadkami zawału lub złamania? Właśnie tego będą uczyć wykwalifikowani instruktorzy pierwszej pomocy. W godzinach 10.00 - 16.00 będziemy uczyć takich zagadnień jak: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, obsługa AED, zakrztuszenia. W tym roku RUR odbędzie się w:

- Starbuck's ul. Oławska

- Dworzec PKP

- ściana wspinaczkowa Zerwa (ul. Przybyszewskiego 63 sala 174)

Zabytkowe tramwaje

Podczas WOŚP-u będą kursowały zabytkowe tramwaje jako linia 6W.

Tramwaj 6W – trasa: Plac Teatralny (Opera) - Widok - Szewska - Uniwersytecka Rynek. Kurs jest tylko z 10 na 11 stycznia. Kurs realizowany jest nocą z soboty na niedzielę (z 10 na 11 stycznia). Odjazd z pl. Teatralnego o godz. 0:02.

Tramwaj 6W – trasa: Krzyki - Powstańców Śląskich - Arkady (Capitol) - Świdnicka – Renoma - Plac Teatralny (Opera) - Widok - Szewska - Uniwersytecka Rynek.

Uniwersytecka Rynek – Grodzka - Uniwersytet - Nowy Świat - Rynek - Krupnicza - Podwale - Renoma - Powstańców Śląskich - Krzyki

Linia kursuje w godz. 14.00-20.00. Rozkład jazdy dla dodatkowego tramwaju specjalnego na linii 6. Tabor kursujący na linii: Konstal N4 #1336 oraz Linke Hofmann #1209. Organizatorem linii specjalnej jest Klub Miłośników Transportu Zbiorowego, Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

 

Więcej o WOŚP we Wrocławiu na następnej stronie...

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy