22 sierpień 2019

Nie zamykamy Wyspy Słodowej!

 

Wyspą Słodową i Piaskową, miejscem spotkań rodzin, studentów, miejscem koncertów i sportowych wydarzeń zarządza Zarząd Zieleni Miejskiej. Do ZZM od mieszkańców, instytucji, okolicznych firm, Rady Osiedla Nadodrze wpłynęły wnioski i prośby o ograniczenie hałaśliwej aktywności w tym miejscu. Na tej podstawie ZZM zdecydował, że od stycznia 2015 roku na Wyspach nie będą organizowane imprezy masowe (takie, w których liczba uczestników przekracza 1000 osób).

 

Na Wyspie Słodowej w dalszym ciągu będą odbywały się wszelkie pikniki rodzinne, kameralne koncerty, kina plenerowe itp. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego będzie nadal prowadzić na Wyspie Słodowej swoje aktywności.

We Wrocławiu jest wiele miejsc, w których można organizować imprezy masowe i tylko od organizatorów zależy, gdzie je zaplanuje.

Wyspa Słodowa jest miejscem spotkań wszystkich, wizytówką naszego miasta, dlatego też zależy nam, aby było tam bezpiecznie i czysto. Statystyki dotyczące bezpieczeństwa jasno pokazują, że wprowadzenie monitoringu, ograniczonego czasu przebywania na wyspie i zapewnienie biologicznego odpoczynku między 24 a 6 rano sprawdziły się.

Jeszcze raz podkreślam, na Wyspie Słodowej będą mogły się odbywać imprezy plenerowe do 1000 osób. Wyspa Słodowa nie zostanie zamknięta dla organizacji imprez. Jednakże nie możemy lekceważyć próśb i skarg mieszkańców.

Małgorzata Szafran, rzecznik Zarządu Zieleni Miejskiej

 

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy