24 październik 2019

Miliony dla wrocławskich szpitali

 

Wrocławski Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza otrzyma dotację w wysokości 2,4 mln zł, a Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu 540 tys. zł w ramach dotacji, jaką przeznaczył zarząd województwa na podniesienie jakości świadczonych usług zdrowotnych na Dolnym Śląsku.

 

W sumie ponad 6,2 mln zł trafi do sześciu placówek ochrony zdrowia: w Jeleniej Górze, Legnicy, Bolesławcu, Czarnym Borze i dwóch szpitali we Wrocławiu.

 Przyznane pieniądze zostaną przeznaczone na nowe oddziały, zakup sprzętu i aparatury medycznej oraz remonty budynków – mówi Jerzy Michalak, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. – Każdego roku przygotowujemy w budżecie województwa specjalne środki dla naszych szpitali. Wiemy, że jest im trudno wygospodarować dodatkowe pieniądze na ważne inwestycje. Dokładamy się do nich, zwykle finansując około połowę realizowanego przedsięwzięcia.

Dzięki przyznanym środkom we wrocławskim szpitalu im. A. Falkiewicza zostanie wykonana termomodernizacja budynków należących do szpitala. Wymieniona zostanie m.in. instalacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Łącznie koszt tego przedsięwzięcia wynosi 3 mln zł.

 

REKLAMA

 

Z kolei dotacja w wysokości 520 tys. zł zostanie przekazana Dolnośląskiemu Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Pieniądze te pozwolą dokończyć realizowaną przez placówkę inwestycję pn. "Modernizacja i rozbudowa wraz z doposażeniem obiektu „Leśne" na potrzeby ośrodka ftyzjatrycznego w Placówce Zamiejscowej w Obornikach Śląskich". Ośrodek ftyzjatryczny będzie spełniającym najwyższe wymogi sanitarne, oddziałem leczącym gruźlicę i choroby płuc. 

Pieniądze na inwestycje otrzymają także: Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu oraz Zakład Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze.

– Większość z tych inwestycji jest już w trakcie realizacji. Jednak w wielu przypadkach nie zostałyby one dokończone, gdyby nie przyznane dotacje – twierdzi Jerzy Michalak.

 

Autor: Katarzyna Kunka

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy