22 lipiec 2019

Praca na Wielkanoc

Tymczasowe oferty prac wielkanocnych już dostępne (fot. wroclaw.pl)

 

Pracodawcy rozpoczęli rekrutacje pracowników do sezonowych prac związanych z Wielkanocą. Zatrudnienie można znaleźć przede wszystkim przy stoiskach handlowych i promocyjnych. W zależności od oferty zarobki sięgają nawet do 50 zł za godzinę pracy – informują eksperci Work Service SA.

 

Wielkanoc to kolejny czas w roku, kiedy można skorzystać z możliwości dodatkowego zarobku. Większość ofert pracy związana jest ze zwiększonym w tym okresie ruchem w handlu. Wśród ofert pracy znajdują się zarówno zajęcia w pełnym wymiarze godzin, wykonywane przez cały tydzień, jak i oferty prac weekendowych.

Rekrutowani są kandydaci, którzy przede wszystkim posiadają umiejętności rozmowy z klientami, są otwarci na ludzi i komunikatywni. Pracodawcy doceniają także osoby dyspozycyjne, wykazujące się dużym zaangażowaniem w pracy. Zdarza się, że te cechy są cenione bardziej niż doświadczenie w pracy na podobnych stanowiskach.

- Stawki przy pracach wielkanocnych są wyższe średnio o 15-20 proc. wyższe niż standardowo – mówi Krzysztof Inglot, Dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service SA. Dodatkowi pracownicy potrzebni są od zaraz i mogą liczyć na pracę co najmniej do końca kwietnia. Oferty pracy można znaleźć w internecie, a także bezpośrednio w punktach handlowo-usługowych.

Najwyższych zarobków mogą oczekiwać osoby zajmujące się sprzątaniem mieszkań – średnia stawka za godzinę pracy w tym okresie wynosi 36 zł brutto. Równie atrakcyjne wynagrodzenie otrzymują kurierzy rozwożący upominki wielkanocne, którym pracodawcy są w stanie płacić średnio 23,5 zł brutto za godzinę pracy. Natomiast kasjerzy w hipermarketach otrzymają średnio 11,7 zł brutto. Z kolei króliczek wielkanocny w centrach handlowych zarabia około 15,5 zł.

 

Autor: Katarzyna Kunka

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy