22 lipiec 2019

Wielkanocna Zbiórka Żywności we Wrocławiu

Wystarczy podzielić się zakupami.

 

Od 4 do 6 kwietnia 2014r na terenie Wrocławia odbędzie się Wielkanocna Zbiórki Żywności organizowana przez Bank Żywności we Wrocławiu.

 

Ponad 600 wolontariuszy będzie zachęcało klientów sklepów spożywczych, aby zrobili trochę większe zakupy i podzielili się nimi z tymi, którzy na co dzień są niedożywieni. Produkty rekomendowane do przekazania podczas zbiórki to: olej, cukier, konserwy rybne i mięsne, dżemy i słodycze, ale potrzebne są również inne podstawowe produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia.

Zbiórka prowadzona będzie w 23 sklepach spożywczych. Wolontariusze będą czekali na wszystkich darczyńców w okolicach sklepowych kas przy specjalnie oznakowanych koszach w sklepach: Auchan, Real, Astra, Kaufland, wybranych sklepach sieci TESCO, Carrefour, Biedronka, Lidl, PSS Północ. Harcerze
(Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej i Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza") będą ubrani w mundury, pozostali wolontariusze w pomarańczowe koszulki bądź fartuszki, wszyscy z imiennymi identyfikatorami.

W większości sklepów zbiórka rozpocznie się w piątek w godzinach popołudniowych, w kilku sklepach będzie trwała 2 dni - pełna lista sklepów wraz z godzinami dyżuru wolontariuszy.

Zebrane produkty spożywcze po zważeniu, posortowaniu i przeliczeniu przez Bank Żywności zostaną przekazane organizacjom partnerskim, które na co dzień zajmują się dożywianiem potrzebujących. Jeszcze przed świętami trafią do samotnych, chorych, bezdomnych,
najuboższych rodzin wielodzietnych.

Wielkanocna Zbiórka Żywności Jest akcją o charakterze regionalnym, W tym roku organizowana jest przez 28 Banków Żywności.

 

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy