20 sierpień 2019

Koniec remontu. Tramwaje wracają na Powstańców Śląskich

17 sierpnia tramwaje linii 2, 6, 7, 14, 10 i 24 wrócą na swoje stałe trasy, a zastępcza linia autobusowa 702 zostaje zlikwidowana.

 

Jest to możliwe dzięki temu, że szybciej udało się zakończyć remont skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Świdnickiej. Zgodnie z harmonogramem prace powinny tam trwać do końca sierpnia. Jak obiecuje wykonawca, Zakład Torowy, zakończą się jednak już w tę sobotę.


Od soboty, 17 sierpnia na stałe trasy mają wrócić linie: 2, 6, 7, 14, 17, 20 i 24, a kursy zastępczej linii autobusowej 702 zostaną zlikwidowane. Autobusy linii pospiesznych A i D nie będą już zatrzymywały się na dodatkowym przystanku "Wielka" na wysokości Sky Tower.

 

REKLAMA

 
U zbiegu ul. Piłsudskiego i Świdnickiej w ramach remontu torowiska wymieniony został rozjazd dwutorowy od strony wiaduktu, a także 18 krzyżownic. Zamontowane zostały również elektrycznie ryglowane zwrotnice z elektronicznym wyświetlaczem. Motorniczowie nie będą więc musieli tracić czasu na ręczne przekładanie zwrotnic. Remont kosztował 1,5 mln zł.

 

Źródło: gazeta.pl
Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy