13 listopad 2019

Zmiana rozkładu MPK z powodu remontu torowiska na Piłsudskiego i Świdnickiej

W sobotę 20 lipca na skrzyżowaniu ul. Świdnickiej i J. Piłsudskiego rozpoczyna się  wymieniana rozjazdu tramwajów. Remont torowiska od strony wiaduktu kolejowego będzie trwał około miesiąca. Na siedmiu liniach tramwajowych wprowadzone zostaną zmiany.

 

Fot. MPK

 

W związku z pracami wprowadzone zmiany trasy linii tramwajowej 2, 6, 7, 14, 17, 20 i 24.

 

  • Tramwaje linii numer 2 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od ul. J. Piłsudskiego, przez pl. Legionów, ul. Grabiszyńską i al. Hallera. Tym samym objazdem pojadą tramwaje linii 17, które od ul. P. Skargi będą jeździły ulicami H. Kołłątaja, J. Piłsudskiego, pl. Legionów, ul. Grabiszyńską i al. Hallera.
  • Tramwaje linii 6, 7 i 20 zostaną skrócone do przystanku "Renoma",  powrót przez plac Teatralny i ulicę Widok. 6 i 7 jadą dalej po trasie ul. Szewską, 20 skręca w lewo w ul. Kazimierza Wielkiego jedzie po trasie do Leśnicy.
  • Tramwaje linii 14 na trasie Osobowice - Oporów w obu kierunkach będą kursowały przez pl. Staszica, ulicę S. Dubois, W. Jagiełły, pl. Jana Pawła II, pl. Legionów i ulicę Grabiszyńską.
  • Kursy linii tramwajowej 24 zostaną zawieszone.

 

REKLAMA

 

Na odcinku Arkady - Krzyki - Arkady będzie kursował autobus linii autobusowej 702.

Dodatkowo na przystanku "Wielka", na wysokości wieżowca Sky Tower, tymczasowo będą zatrzymywały się autobusy linii pospiesznej A i D.

 

Kliknij na mapkę aby ją powiększyć

 

Prace wymieniana rozjazd tramwajów potrwają około miesiąca. W tym czasie zostaną zmienione ręcznie przekładane zwrotnice na nowe ogrzewane i sterowane elektrycznie. W zakresie prac jest montaż nowych sygnalizatorów dla tramwajów oraz wymiana asfaltu między torami od strony wiaduktu kolejowego.

 

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy