22 lipiec 2019

Do końca wakacji otworzą taras widokowy na szczycie Sky Tower

 
Z tarasu będzie można podziwiać panoramę Wrocławia i całej okolicy (fot. Piotr Gryczke / PW)

 

Już za kilka tygodni wrocławianie i turyści przyjeżdżający do naszego miasta będą mogli podziwiać stolicę Dolnego Śląska i całą okolicę z tarasu widokowego najwyższego wieżowca w kraju. Wszystko wskazuje na to, że z atrakcji będzie można korzystać od sierpnia.

 

   

Sky Tower dla wielu osób stał się symbolem Wrocławia. Widok na   wieżę  z galerii Sky Tower                  (fot. Piotr Gryczke / PW)

 

   

 Jedną z atrakcji podkreślających wyjątkowość kompleksu Sky Tower będzie usytuowany na 50 piętrze drapacza chmur punkt widokowy. Panoramę Dolnego Śląska i stolicy regionu będzie mógł zobaczyć każdy chętny, będzie on ogólnodostępny dla mieszkańców Wrocławia i turystów. Oczywiście trzeba będzie zapłacić.

– Ceny wjazdu na nasz taras widokowy będą porównywalne z cenami biletów uprawniających do wejścia na podobne obiekty we Wrocławiu jak katedra czy kościół garnizonowy p.w. św. Elżbiety – mówi Wojciech Sury, rzecznik Sky Tower.

Niezwykłe widoki, roztaczające się z wysokości około 200 metrów z pewnością staną się magnesem przyciągającym w to miejsce tysiące osób. Dla odwiedzających uruchomiona zostanie specjalna winda, która, co ciekawe, nie będzie zatrzymywać się na żadnej z kondygnacji aż do 50 piętra.

 Ze względu na jej ograniczoną przepustowość z tarasu jednorazowo będzie mogło korzystać kilkadziesiąt osób. Dźwig dowiezie nas na 50 piętro bezpośrednio na taras widokowy. Platforma widokowa na tarasie będzie w części osłonięta od wiatru, dzięki specjalnym szklanym taflom.

 

 

Po wjechaniu na szczyt ujrzymy m.in. masyw Ślęży, pasmo Karkonoszy, wzgórza Trzebnickie a przy dobrej pogodzie nawet część Górnego Śląska. Oczywiście znakomicie widoczne będą również niemal wszystkie osiedla Wrocławia z charakterystycznymi obiektami jak Hala Stulecia, Stadion Miejski przy alei Śląskiej, akademiki Ołówek i Kredka czy most Rędziński.

 

Zobacz zdjęcia z wieży widokowej Sky Tower:

 

Autor: Jarosław Garbacz

Źródło: tuwroclaw.com

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy