18 styczeń 2019

Wkrótce otwarcie bulwaru Politechniki

Tak prezentuje się wizualizacja nowego bulwaru Politechniki.

 

Kończą się prace na nabrzeżu przy budynku dawnej Tawerny. Otwarcie nowego bulwaru zaplanowano na 28 maja.

 

Przez lata tereny nad Odrą za budynkami Politechniki Wrocławskiej były niedostępne. W kolejną sobotę – 28 maja, uczelnia otworzy je dla wrocławian i gości w nowej scenografii. Przebudowa i rozbudowa nabrzeży to kolejny etap remontu tej części kampusu Politechniki. Budynek dawnej stanicy wioślarskiej od kilku miesięcy jest gotowy, trwa jego meblowanie. Pomieszczenia w najniższej kondygnacji, z bezpośrednim wyjściem nad Odrę, zajęli wioślarze i wioślarki z AKS Politechniki Wrocławskiej. Mają tu sale do ćwiczeń, odnowiony, pochodzący sprzed wojny, basen do treningów zespołowych pod dachem, tu także trzymają łodzie. Do pełni brakowało tylko nowego nabrzeża.

 

 

Nowy bulwar ma kilkaset metrów, zaczyna się na wysokości stacji Polinki i ciągnie aż do jazu. Ten ostatni odcinek jeszcze przechodzi gruntowny remont, ale część rekreacyjna oraz infrastruktura dla wodniaków są już niemal gotowe. Na tyłach stanicy trwają jeszcze place kosmetyczne.

Na olbrzymim trawniku powstały boiska do siatkówki, plaża, pojawiły się ławki i miejsca do odpoczynku na kocu. Brzeg obudowano urządzeniami przydatnymi dla dużych i małych jednostek wodnych. Są miejsca do cumowania kajakiem, wybudowano slip dla większych łodzi. To także nowe miejsce na imprezy w plenerze, np. koncerty. Sceny będzie można postawić na brzegu lub na platformie na wodzie. - Oddajemy inicjatywę studentom, od nich zależy co tu się będzie działo, niech się wykażą kreatywnością – mówił prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej. – Nazwę stanicy wioślarskiej wyłonimy w konkursie, czekamy na propozycje, a wynik chcemy ogłosić przy okazji otwarcia bulwaru 28 maja oraz regat Odra River Cup.

Bulwar będzie ogólnie dostępny, tylko jego część ma być zamykana na noc.
Nowe miejsce nad Odrą nazwane zostanie Bulwarem Politechniki, musi to jeszcze tylko zaakceptować senat uczelni.

 

Tomasz Wysocki

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy