22 luty 2019

Jest zgoda na budowę obwodnicy Leśnicy

Inwestycja może ruszyć już w tym roku.

 

W ostatnim dniu kwietnia Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał pozytywną decyzję w sprawie budowy obwodnicy. Oznacza to zielone światło dla inwestycji.

 

– To bardzo dobra informacja. Decyzja ma do nas wpłynąć za kilka dni, na początku maja – mówi rzecznik magistratu Arkadiusz Filipowski.

Do pierwszego etapu przetargu ograniczonego na budowę obwodnicy Leśnicy zgłosiło się trzynaście firm.

 – Teraz zweryfikujemy te oferty i wybrane przedsiębiorstwa spełniające wszystkie wymogi zaprosimy do złożenia ofert cenowych – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Inwestycja warta jest 210 mln zł. Po pozytywnej decyzji GDOŚ i rozstrzygnięciu przetargu prace będą mogły się rozpocząć jeszcze w tym roku. Budowa ma trwać 30 miesięcy.

Zadanie składa się z dwóch zasadniczych części al. Stabłowickiej (będącej łącznikiem pomiędzy ul. Kosmonautów a ul. Graniczną) oraz Osi Inkubacji (zwanej potocznie obwodnicą Leśnicy, zaczynającej się skrzyżowaniem z ul. Średzką i kończącej połączeniem z projektowaną al. Stabłowicką). Obecnie przyjęty do realizacji wariant zakłada wykonanie Osi Inkubacji od ul. Średzkiej do al. Stabłowickiej wraz z południowym odcinkiem al. Stabłowickiej – tj. od skrzyżowania z Osią Inkubacji do ronda w ciągu ul. Granicznej.

 

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy