21 listopad 2018

Nowe miejsca pracy w branży finansowej

BNY Mellon, globalny lider w dziedzinie zarządzania inwestycjami i usługami inwestycyjnymi, potwierdził zmianę wrocławskiej siedziby firmy w celu rozszerzenia działalności globalnego centrum usług – Global Delivery Centre (GDC). Przedsięwzięcie to jest elementem globalnej strategii rozwoju firmy w Europie. Zmiana lokalizacji to część inwestycji o wartości 20 mln dolarów we wrocławskie centrum usług. Trwa program rekrutacji wysoko wykwalifikowanych pracowników.

 

 

 Przeniesienie do nowego budynku stanowi część inwestycji BNY Mellon we Wrocławiu, która w całości wyniesie 20 mln dolarów. Obejmie ona rozwój technologiczny i infrastrukturalny wrocławskiego centrum. Nową siedzibą BNY Mellon będzie Aquarius Business House przy ulicy Swobodnej i Borowskiej. Biuro o powierzchni 6000 m2 może zapewnić miejsce dla 640 pracowników. Obecna siedziba firmy przewiduje miejsca nawet dla maksymalnie 300 pracowników. Wrocławskie biuro obecnie zatrudnia ok. 200 pracowników.

Pracownicy globalnego centrum usług we Wrocławiu pełnią funkcje wymagające wysokich kwalifikacji, głównie w dziedzinie księgowości funduszy i operacji finansowych. Przeniesienie GDC do nowego budynku rozpocznie się w czwartym kwartale 2013 roku.

BNY Mellon jest instytucją finansową zarządzającą inwestycjami i obsługującą aktywa finansowe w imieniu swoich klientów na 100 rynkach, w 36 krajach. Firma zatrudnia 48 tysięcy pracowników na całym świecie, w tym 9 tysięcy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W marcu 2012 roku Wrocław został piątym z sześciu  Globalnych Centrów Usług firmy BNY Mellon na świecie. Pozostałe lokalizacje GDC znajdują się w Pittsburgu, Nowym Jorku, Manchesterze, Pune i Chennai.

 

 

Rafał Dutkiewicz, Prezydent Miasta Wrocławia powiedział: „Bardzo się cieszę, że dwie znakomite marki – BNY Mellon i Wrocław – poszerzają i pogłębiają współpracę. Długookresowe zaangażowanie i inwestycja tak innowacyjnej firmy jak BNY Mellon w naszym dynamicznym mieście musi zakończyć się sukcesem i korzyściami dla obu stron. Cieszy mnie również, że BNY Mellon jest znany jako firma odpowiedzialna społecznie, co stanowi dodatkowy cenny zasób dla Wrocławia.”

Martin Ring Dyrektor Zarządzający Global Delivery Centre BNY Mellon w Polsce powiedział: „Nasza działalność we Wrocławiu już teraz jest przykładem sukcesu dla całej firmy BNY Mellon. Mamy tutaj świetny zespół – jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wielkiego zaangażowania i entuzjazmu naszych pracowników. Wrocław to miasto uniwersyteckie, posiadające cechy demograficzne, których szukaliśmy planując poszerzenie naszej działalności. Decyzja o rozwoju centrum we Wrocławiu jest zgodna ze strategicznym celem BNY Mellon - konsolidacji wysokiej jakości usług w wybranych, kluczowych z globalnego punktu widzenia, lokalizacjach. 

Jak dodała Ewa Kaucz, wiceprezes ARAW-u dodała, że na każdym etapie działalności firmy BNY Mellon, ARAW służył profesjonalnym doradztwem i jest ono oferowane w kolejnym etapie rozwoju firmy.

 

Źródło: wroclaw.pl

Share

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie komentarze

Partnerzy